امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

بازار آهن در انتظار رسیدن به آرامش

1398/11/20 0
بازار آهن در انتظار رسیدن به آرامش

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، تحلیل و بررسی قیمت‌ها در چند روز گذشته حاکی از آن است که آرامش دوباره بر بازار آهن حاکم شده‌است. در صورتی که این روند ادامه یابد، از التهابات به وجود آمده در سمت تقاضا برای میلگرد کم خواهد شد و آرامش و سکوت به بازار باز خواهد گشت. این موضوع در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، تحلیل و بررسی قیمت‌ها در چند روز گذشته حاکی از آن است که آرامش دوباره بر بازار آهن حاکم شده‌است. در صورتی که این روند ادامه یابد، از التهابات به وجود آمده در سمت تقاضا برای میلگرد کم خواهد شد و آرامش و سکوت به بازار باز خواهد گشت.
این موضوع در حالی است که رفتار بازار در چند روز اخیر نشان از آن داشته که روند رشد قیمت‌ها از حجم تقاضا تاثیری نگرفته‌است.می‌توان یکی از دلایل اصلی فروکش نمودن هیجانات تقاضای انباری را، حصول یا حتی عبور از نرخ 6 هزار تومان میلگرد در بازار آهن دانست.
زمزمه این مسئله از چندین ماه پیش در بازار از سمت عرضه شنیده می‌شد. تداوم روند قیمت‌ها به شکل بی‌ضابطه و ناتوانی ناظرین بازار نسبت به کنترل بازار، باعث شده که این سطوح از قیمت‌های هدف‌گذاری شده در بازار به سهولت قابل لمس باشد.با این وجود و با توجه به شرایط کنونی بازار که حتی نرخ صادراتی محصولات از نرخ داخلی آن‌ها در بازار پایین‌تر است، باید منتظر ماند و از خریدهای هیجانی صرف‌نظر کرد.هم اکنون در تمامی حوزه‌ها نرخ داخلی فولاد تناسبی با نرخ ارز و قیمت‌های جهانی ندارد.
در برخی موارد دیده شده که حتی قیمت‌ها بالاتر از قیمت‌های رقبای تجاری ایران می‌باشد. به همین ترتیب، برای عملیاتی شدن نرخ‌های صادراتی تنها دو راه برای فولادسازان پیش رو می‌باشد. یک راه شامل تعدیل نرخ داخلی در بازار آهن و راه دیگر را می‌توان افزایش نرخ ارز در روزها و یا حتی ماه‌های آینده دانست.