امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

وضعیت بازار آهن در این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰
وضعیت بازار آهن در این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای وضعیت بازار آهن در این روزها ، بازار داخلی فولاد تحت فشار مهندسی عرضه از سمت خصولتی‌ها و محدودیت موجود در تامین مواد اولیه مورد نیاز بخش واقعا خصوصی سیری افزایشی داشته‌است. سیر صعودی حاکم بر بازار در حالی اتفاق افتاده که با تقاضای مصرف داخلی واقعی هم همسو دیده…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای وضعیت بازار آهن در این روزها ، بازار داخلی فولاد تحت فشار مهندسی عرضه از سمت خصولتی‌ها و محدودیت موجود در تامین مواد اولیه مورد نیاز بخش واقعا خصوصی سیری افزایشی داشته‌است. سیر صعودی حاکم بر بازار در حالی اتفاق افتاده که با تقاضای مصرف داخلی واقعی هم همسو دیده نمی‌شود. برخلاف سیر افزایشی به وجود آمده در بازار داخلی، در بازارهای جهانی روندی نزولی حاکم می‌باشد.
هم اکنون بیشتر فعالیت‌ها و معاملات موجود در بازار داخلی فولاد، پیرامون میلگرد آجدار و در نرخ کف بازار و بیشتر بین انبارها و مبادی انجام می‌پذیرد. خریداران در بازار بورس کالا برای محصولاتی مثل تیرآهن و ورق به دلیل اختلاف قیمت معنادار و قابل توجه بین نرخ‌های معاملاتی بورس کالا و بازار، سر و دست می‌شکنند. با این حال، به جز خریداران بورس کالا، برای مابقی فعالان این حوزه، نرخ این کالاها توجیه فعالیت و سرمایه‌گذاری یا خرید ندارد، زیرا این اختلاف قیمت از ریسک بالای سرمایه‌گذاری برای این دست از مخاطبان حاکی می‌باشد.
در این چند روز گذشته نیز، در بازار میلگرد آجدار میزان خرید از بورس کالا با توجه به حباب صفر قیمت‌های معاملاتی بورس و بازار، توجیهی نداشت. با این حال، چند روزی است که به سبب روند افسارگسیخته افزایش قیمت‌های بازار، تولیدکنندگان واقعی خصوصی، متاثر از فشاری که از سمت مواد اولیه و خصولتی‌ها از سمت آهن اسفنجی به آن‌ها وارد می‌شود، مجددا به سمت بورس کالا متمایل شده‌اند.
مسئله‌ای که این روزها اهمیت دارد، توجه به مهندسی عرضه‌های داخلی و قیمت‌سازی مصنوعی در سمت عرضه و در بازار داخلی است. این در حالی است که قیمت‌های فعلی تقریبا به حد آستانه معادل به قیمت‌های صادراتی به همسایگان ایران رسیده و نرخ‌های کنونی چندان جذاب برای سرمایه‌گذاری میان مدت یا بلند مدت دیده نمی‌شود، آن هم در این شرایط که روند نرخ‌های جهانی هم نزولی می‌باشد.