امروز : یکشنبه 28 دی 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

100 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

180 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

200 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

وضعیت بازار آهن این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/09 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز گذشته وضعیت بازار آهن و فولاد از جو آرامی برخوردار بود. میزان حجم معاملات فولادی نیز نسبتا کمتر از روزهای قبل به چشم می‌خورد. آمارها نشان می‌دهند که نرخ رسمی در بازار ارز حدود 13000 تومان بوده که با نرخ‌ بازار در حدود 200 تومان تفاوت دارد. در بازار دیروز…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز گذشته وضعیت بازار آهن و فولاد از جو آرامی برخوردار بود. میزان حجم معاملات فولادی نیز نسبتا کمتر از روزهای قبل به چشم می‌خورد. آمارها نشان می‌دهند که نرخ رسمی در بازار ارز حدود 13000 تومان بوده که با نرخ‌ بازار در حدود 200 تومان تفاوت دارد.

در بازار دیروز و امروز ورق آهن، تجار به بازار بورس کالا امید بستند و انتظار نرخ‌های جدید در معاملات را می‌کشیدند. این مسئله باعث شد که فعالان بازار در مورد اعلام قیمت‌های خود احتیاط کنند.

در پی نوسانات اخیر بازار، نرخ انواع ورق سیاه در مقایسه با روزهای قبل در حدود 50 تومان رشد کرد. علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه بین 100 تا 200 تومان افت کرد. قیمت ورق رنگی و ورق روغنی نیز بدون تغییر باقی ماند.

بسیاری از خریداران دریافتند که در این بازار نابسامان باید جانب احتیاط را رعایت کنند و از خریدهای هیجانی دوری کنند. علاوه بر این، لازم است که آن‌ها در این شرایط آشفته بازار، رفتاری منطقی داشته‌باشند، زیرا خریدارانی که در اردیبهشت و خرداد خرید کردند با ضررهایی کیلویی 1000 تومان مواجه شدند که این موضوع برای آن‌ها گران تمام شد.

در روزهای اخیر، اکثر کارخانه‌جات نرخ‌های خود را بدون تغییر اعلام کردند. میلگرد بازار ثابتی داشت، اما تیرآهن ذوبی تا حدودی تغییر قیمت پیدا کرد. برخی از محصولات دیگر مثل نبشی، ناودانی، قوطی و پروفیل زد نیز در مقایسه با قیمت روزهای گذشته کمی با افت قیمت اعلام گردیدند.
بازار لوله شرایط متفاوتی را دنبال می‌کند. در این بازار قیمت لوله داربستی و صنعتی کمی تغییر کرد. بررسی وضعیت بازار آهن در روز گذشته نشان می‌دهد که هیچ عامل غیرعادی برای بر هم زدن جو آرام بازار وجود ندارد. با این حال، بر اساس تجربه‌های بدست آمده در گذشته، نوسانات و تغییرات قیمت در بازار آهن لحظه‌ای می‌باشد.