امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

150 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

وضعیت بازار آهن این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۹ دی ۱۳۹۸ ۰
وضعیت بازار آهن این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز گذشته وضعیت بازار آهن و فولاد از جو آرامی برخوردار بود. میزان حجم معاملات فولادی نیز نسبتا کمتر از روزهای قبل به چشم می‌خورد. آمارها نشان می‌دهند که نرخ رسمی در بازار ارز حدود 13000 تومان بوده که با نرخ‌ بازار در حدود 200 تومان تفاوت دارد. در بازار دیروز…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز گذشته وضعیت بازار آهن و فولاد از جو آرامی برخوردار بود. میزان حجم معاملات فولادی نیز نسبتا کمتر از روزهای قبل به چشم می‌خورد. آمارها نشان می‌دهند که نرخ رسمی در بازار ارز حدود ۱۳۰۰۰ تومان بوده که با نرخ‌ بازار در حدود ۲۰۰ تومان تفاوت دارد.

در بازار دیروز و امروز ورق آهن، تجار به بازار بورس کالا امید بستند و انتظار نرخ‌های جدید در معاملات را می‌کشیدند. این مسئله باعث شد که فعالان بازار در مورد اعلام قیمت‌های خود احتیاط کنند.

در پی نوسانات اخیر بازار، نرخ انواع ورق سیاه در مقایسه با روزهای قبل در حدود ۵۰ تومان رشد کرد. علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان افت کرد. قیمت ورق رنگی و ورق روغنی نیز بدون تغییر باقی ماند.

بسیاری از خریداران دریافتند که در این بازار نابسامان باید جانب احتیاط را رعایت کنند و از خریدهای هیجانی دوری کنند. علاوه بر این، لازم است که آن‌ها در این شرایط آشفته بازار، رفتاری منطقی داشته‌باشند، زیرا خریدارانی که در اردیبهشت و خرداد خرید کردند با ضررهایی کیلویی ۱۰۰۰ تومان مواجه شدند که این موضوع برای آن‌ها گران تمام شد.

در روزهای اخیر، اکثر کارخانه‌جات نرخ‌های خود را بدون تغییر اعلام کردند. میلگرد بازار ثابتی داشت، اما تیرآهن ذوبی تا حدودی تغییر قیمت پیدا کرد. برخی از محصولات دیگر مثل نبشی، ناودانی، قوطی و پروفیل زد نیز در مقایسه با قیمت روزهای گذشته کمی با افت قیمت اعلام گردیدند.
بازار لوله شرایط متفاوتی را دنبال می‌کند. در این بازار قیمت لوله داربستی و صنعتی کمی تغییر کرد. بررسی وضعیت بازار آهن در روز گذشته نشان می‌دهد که هیچ عامل غیرعادی برای بر هم زدن جو آرام بازار وجود ندارد. با این حال، بر اساس تجربه‌های بدست آمده در گذشته، نوسانات و تغییرات قیمت در بازار آهن لحظه‌ای می‌باشد.