امروز : جمعه 3 بهمن 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان در برخی کارخانه ها

افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

200 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

200 تا 250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

صادرات محصولات فولادی و تأثیرات آن بر قیمت‌ها در بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/11/15 0
صادرات محصولات فولادی و تاثیر آن بر قیمت ها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در صنعت فولاد هر کشوری محصولات فولادی از سهم زیادی برخوردار هستند. از همین رو، آشنایی با مواردی که در قیمت این محصولات اثرگذار هستند، اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند برای تحلیل بازار فولاد و آهن و خرید در این بازار، مناسب باشد. همانطور که می‌دانید مقاطع فولادی به دلیل عدم امکان…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در صنعت فولاد هر کشوری محصولات فولادی از سهم زیادی برخوردار هستند. از همین رو، آشنایی با مواردی که در قیمت این محصولات اثرگذار هستند، اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند برای تحلیل بازار فولاد و آهن و خرید در این بازار، مناسب باشد.
همانطور که می‌دانید مقاطع فولادی به دلیل عدم امکان تولید آن در همه کشورها به عنوان کالای جهانی محسوب می‌شوند. بر همین اساس، قیمت این محصولات به شدت تحت تاثیر مسائل داخلی و خارجی می‌باشد. به همین دلیل امکان سوءاستفاده در بهای تمام شده این محصولات به دست دلالان و سودجویان بیش‌تر از گذشته فراهم است. به همین ترتیب، بدون آگاهی از قیمت‌ها مصرف‌کنندگان و بازار خسارت‌های زیادی را متحمل می‌شوند.
طبق بررسی‌ها و با توجه به توضیحاتی که ذکر کردیم، بعد از نفت، دومین صنعت مهم و حیاتی در دنیا صنعت فولاد می‌باشد. در سال‌های اخیر این صنعت در کشور ما ایران مورد توجه زیادی قرار گرفته‌است. در بخش صادرات نیز فعال بوده و محصولات فولادی زیادی را روانه بازارهای جهانی کرده‌است.
در سال‌های گذشته، کشور ایران در بین ده کشور برتر تولیدکننده فولاد قرار گرفته‌است. پیش از این، کشور ما به واردات مقاطع فولادی وابستگی بسیاری داشت. با رشد تولید مقاطع فولادی این وابستگی کمتر شد. میزان تولید فولاد ما در این سال‌های اخیر به حدی بوده که حتی صادرکنندگان ما در بخش صادرات نیز ورود پیدا کردند.
میزان واردات مقاطع فولادی در سال 97 به میزان زیادی کاهش یافت. همچنین، حجم قابل ملاحضه‌ای از محصولات فولادی ما به کشور چین صادر شد. بنابراین، در سال اخیر صادرات روند افزایشی مطلوبی را طی کرده‌است.
در حدود 134 هزار تن صادرات فولاد در مردادماه امسال به کشور چین صادر شد. این میزان از صادرات در تاریخ صادرات فولاد بی‌سابقه بوده‌است. با این حال، مسئله تاثیر نرخ صادرات بهای مقاطع فولادی در تولید و صادرات حجم بالا از محصولات فولادی از نکات مهمی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.