امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت قوطی آهن : 500 تا 1000 تومان افزایش

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه : 500 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : با نوسانات قیمت متغیر اعلام شد

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : با نوسانات قیمت متغیر در هر سایز اعلام شد

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 300 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 300 تومان افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه : 100 تا 300 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه : ثابت

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد حسن رود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 100 تومان نسبت به دقایقی پیش افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 120 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 100 تا 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

قیمت میلگرد اردبیل : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

جایگاه فولاد ایران در سال‌های آتی

1398/10/30 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون کشور ما ایران در بین 60 کشور تولیدکننده فولاد، رتبه دهم را از آن خود کرده‌است. پیش‌بینی شده که در سال 1404، ایران از نظر تولید فولاد با رسیدن به ظرفیتی معادل 55 میلیون تن به جایگاه هفتم در بین فولادسازان جهان دست خواهد یافت. در طی 11 ماه اخیر،…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون کشور ما ایران در بین 60 کشور تولیدکننده فولاد، رتبه دهم را از آن خود کرده‌است. پیش‌بینی شده که در سال 1404، ایران از نظر تولید فولاد با رسیدن به ظرفیتی معادل 55 میلیون تن به جایگاه هفتم در بین فولادسازان جهان دست خواهد یافت.

در طی 11 ماه اخیر، انجمن جهانی فولاد، آماری را در خصوص تولید فولاد ایران منتشر کرد. بر اساس این آمار، تولید فولاد ایران معادل 22 میلیون و 452 هزار تن بود. این حجم از تولید در مقایسه با تولید گذشته که در حدود 22 میلیون و 452 هزار تن بود، به اندازه 5.3 درصد رشد داشته‌است.
با در نظر گرفتن این پتانسیل‌ها، سقوط ارزش ریال در این چند ساله، عاملی بالقوه برای بالا رفتن صادرات فولاد در بازارهای جهانی شد‌ه‌است.

این مسئله در شرایطی است که هزینه‌ها به ریال انجام شده و به دلار درآمد کسب شود. اکثریت کشورها برای تشویق افراد به صادرات و ارزآوری و مثبت شدن تراز تجاری، نسبت به سایر ارزهای جهانی رایج، ارزش پول ملی خود را پایین نگه‌ می‌دارند.

در بسیاری از جهات، این ساختار ارزی حاکم بر کشور ما، می‌تواند به عنوان فرصتی برای توسعه صادرات و ارزآوری در کشورمان تبدیل شود.

تداوم رشد صادرات و کاهش صادرات غیرنفتی، در این شرایط که تحریم‌‌ها بر کشور ما حاکم هستند، می‌تواند باعث افزایش اهمیت درآمدهای ارزی صنایع فلزی برای کشور ما شوند. با این وجود، در شرایط فعلی با توجه به تهدید تحریم صنایع فلزات اساسی ایران از طرف آمریکا، این فرصت ارزآوری قادر است به اثرات متناقضی منجر شود.

آمارها نشان می‌دهند که صادرات فولاد ایران از میانگین یک‌ دهم درصد کل تجارت فولاد جهان در دهه اخیر به 1.5 درصد آن رسیده که این عدد حاکی از رشد بزرگی می‌باشد. شاید این یک درصد در مقیاس جهانی کوچک به نظر برسد، اما برای رونق صنعت فولاد ایران کلیدی بوده است.

رکود حاکم بر صنایع و بازار مسکن ایران و همچین کاهش هزینه‌‌های عمرانی دولت در لایحه بودجه 1399 به این معنی است که تقاضای داخلی برای فلزات نمی‌تواند به‌ طور ناگهانی 35 درصد افزایش یابد و در نهایت و جای بازار خارجی را بگیرد.


برچسب‌ها: