امروز : سه شنبه 8 مهر 1399

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

هند بزرگترین واردکننده قراضه آهن در آسیا

1398/11/20 0
هند بزرگترین واردکننده قراضه آهن آسیا

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بزرگترین واردکننده قراضه‌ آهن، در قاره آسیا در سال میلادی گذشته، کشور هند حجم بالایی از قرضه آهن وارد کرد. هند با میزان بالایی از واردات خود توانست از کره جنوبی پیشی بگیرد و به جایگاه بزرگترین واردکننده قراضه آهن دست یابد. میزان واردات قراضه آهن به کشور هند در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بزرگترین واردکننده قراضه‌ آهن، در قاره آسیا در سال میلادی گذشته، کشور هند حجم بالایی از قرضه آهن وارد کرد. هند با میزان بالایی از واردات خود توانست از کره جنوبی پیشی بگیرد و به جایگاه بزرگترین واردکننده قراضه آهن دست یابد.
میزان واردات قراضه آهن به کشور هند در مقایسه با گذشته در حدود 11 درصد رشد سالانه داشته که این موضوع باعث شد که هند نام بزرگترین واردکننده قراضه آهن را برای خود ثبت کند. میزان حجم واردات این کشور معادل 7.05 میلیون تن ثبت شده‌است. این در حالی است که کره جنوبی رقمی معادل 6.50 میلیون تن قراضه وارد کرده که در مقایسه با سال 2018 به اندازه 1.7 درصد رشد داشته‌است.
طبق آمارها، قراضه امارات بیشترین سهم را از قراضه وارداتی به هند داشت و پس از آن قراضه انگلیس و آمریکا قرار داشتند.
بر اساس گزارشات ما، بازار بیلت ترکیه در روزهای گذشته در شیبی سرازیری بود. در ترکیه بیلت سی آی اس در بازه قیمت 400 تا 410 دلار هر تن سی اف ار بود. به دلیل افت بازار قراضه در هفته‌ای که گذشت، قیمت درخواستی خریداران 390 دلار سی اف آر بود. علاوه بر این، متوسط قیمت وارداتی بیلت در بازه 400 تا 405 دلار بود که هم اکنون به 390 تا 400 دلار برای هر تن سی اف آر دست یافته‌است.
شیوع ویروس کرونا در شرق آسیا را می‌توان علت دیگری برای افت قیمت دانست، زیرا خریدها در برخی از مناطق کنسل شده‌است. برخی از فولادسازان برای فوریه و مارس محصولات خود را پیش‌فروش کرده‌اند و در حال حاضر محموله‌های آماده به حمل پیشنهاد می‌دهند. این موضوع می‌تواند باعث شود که در آینده نه چندان دور افت شدید قیمت در بازار حاکم شود. لازم است که در این شرایط دولت چین و مناطق دیگر با ارائه راه‌کاری مناسب به عادی شدن وضعیت کمک کنند.
در بازار داخلی و صادرات ترکیه هم بیلت ارزان‌تر شده‌است. هم اکنون در بازار داخلی قیمت‌ها در بازه 413 تا 420 دلار هر تن درب کارخانه هستند. بیلت صادراتی ترکیه نیز از 415 دلار به 390 دلار هر تن فوب رسیده‌است.