امروز : جمعه 3 بهمن 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان در برخی کارخانه ها

افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

200 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

200 تا 250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

تداوم تپش رشد قیمت‌ها در بازار آهن و محصولات فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/06 0
تداوم تپیش رشد قیمت‌ها در بازار آهن و محصولات فولادی - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای رشد قیمت در بازار آهن، در بازار ترکیه رشد نرخ معاملات داخلی و صادراتی موجب شده تا بازار میلگرد در جهان با محوریت غرب آسیا با یک رنج مثبت رو‌به‌‌رو شود و افزایش نرخ در بازار ترکیه قیمت‌‌ها را در بسیاری از کشورهای منطقه نیز به حرکت درآورده است. همان‌طور…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای رشد قیمت در بازار آهن، در بازار ترکیه رشد نرخ معاملات داخلی و صادراتی موجب شده تا بازار میلگرد در جهان با محوریت غرب آسیا با یک رنج مثبت رو‌به‌‌رو شود و افزایش نرخ در بازار ترکیه قیمت‌‌ها را در بسیاری از کشورهای منطقه نیز به حرکت درآورده است. همان‌طور که می‌دانید صنعت فولاد در ترکیه به واردات قراضه بستگی دارد.
حرکت ارزش لیر ترکیه در یک روند کاهشی، باعث شد که بهای تمام شده قراضه آهن برای برای تولیدکنندگان داخلی در این کشور افزایش یابد. علاوه بر این، به‌ رغم ضعف نسبی تقاضای داخلی، قیمت‌ها باز هم در این بازار روندی صعودی را در پیش می‌گیرند.
در کنار این مسائل، شاهد تغییر فصل در بازارهای ترکیه هستیم. در واقع با نزدیک‌تر شدن به فصل بهار در غرب آسیا و شمال آفریقا و حتی کشورهای اروپایی، تقاضا برای خریدهای صادراتی میلگرد از ترکیه افزایش یافت. این روند کلی، سیگنال افزایش مهمی برای بازار میلگرد در منطقه محسوب شده و تاکنون این افزایش قیمت‌ها را در بازارهای سنتی صادراتی این دو کشور به همراه داشته‌است.
عکس این شرایط را می‌توانیم در بازار میلگرد در شرق آسیا شاهد باشیم. در روزهای اخیر، قیمت میلگرد صادراتی چین کاهشی بوده که این عامل موجب شده که قیمت‌ها هم در این حوزه جغرافیایی کاهشی بمانند. شرایط قیمتی میلگرد در بازار داخلی چین شکننده است. به‌ رغم تزریق خوش‌بینی‌‌های جدید به این بازارها، هنوز هم شاهد روند گسترده افزایش قیمت‌ها می‌باشیم.
با این حال، پایان تعطیلات در چین پس از شیوع کرونا و البته تعطیلات سال نو چینی موجب شده تقاضای میلگرد برای مصرف در زیر ساخت‌های این کشور مخصوصا برای شرق چین افزایش یابد، که البته در کنار بیم و امید از بارش ‌های پراکنده در این کشور هنوز به رشد قیمت ‌ها به‌ صورت قدرتمند منتهی نشده‌است. این روند البته به مرور زمان تغییر خواهد کرد و با توجه به آرامش نسبی اوضاع پس از کاهش ترس از اثرگذاری ویروس کرونا در این کشور، می‌توان چشم‌انداز این بازار را نیز مثبت ارزیابی کرد. این مسئله اندکی زمان خواهد برد.


برچسب‌ها: