امروز : دوشنبه 7 مهر 1399

افزایش قیمت نبشی و ناودانی به تاثیر از سایر مقاطع فولادی

1398/08/18 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته‌های اخیر بازار آهن نوسانات زیادی را در بر داشته‌است. بعد از ماه‌ها که با ثبات قیمت در بازار آهن مواجه بودیم، بهای بسیاری از محصولات فولادی سیری افزایشی را طی کرد. به طوری که بسیاری از فعالان حوزه صنعت فولاد در مورد این موضوع غافلگیر شدند. در روزهای آخر هفته…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته‌های اخیر بازار آهن نوسانات زیادی را در بر داشته‌است. بعد از ماه‌ها که با ثبات قیمت در بازار آهن مواجه بودیم، بهای بسیاری از محصولات فولادی سیری افزایشی را طی کرد. به طوری که بسیاری از فعالان حوزه صنعت فولاد در مورد این موضوع غافلگیر شدند. در روزهای آخر هفته گذشته قیمت برخی محصولات مثل نبشی و ناودانی که تاکنون برخلاف محصولات فولادی دیگر درگیر نوسانات بازار نشده‌بودند، افزایش پیدا کرد. قیمت این محصولات حدود 50 تا 100 تومان به ازای هر کیلو بالا رفت. در پنجشنبه‌ای که پشت سر گذاشتیم با وجود این که بین دو تعطیلی قرار گرفته بود، برخی محصولات تا حدود 10 تا 20 تومان افزایش قیمت پیدا کردند. به نظر شما علت این افزایش قیمت نبشی و ناودانی چه می‌تواند باشد؟

افزایش قیمت محصولاتی مثل میلگرد بسیاری از فعالان بازار و خریداران را به تعجب وا داشت. طبق نظر تحلیل‌گران آهن ملل اصفهان، مدتی است که بازار آهن و فولاد به دلیل برخی از جریانات حمایتی حوزه زنجیره تامین فولاد بدون تاثیر از میزان تقاضا در بازار روندی افزایشی پیدا کرده‌است. این مسئله پیرو کاهش عرضه‌های بورسی و مهندسی و کنترل عرضه‌های بازار داخلی در پیش گرفته شده‌است. توافقات صنفی نیز بر این افزایش قیمت محصولات فولادی دامن زده‌است. مسئله‌ای که این روزها بیشتر از گذشته در بازار صنایع فولادی خودنمایی می‌کند، کاهش عرضه شمش فولادی در بازار بورس کالا و بازار داخلی می‌باشد. بسیاری از نوردکاران به مسئله کاهش عرضه شمش فولادی در بورس کالا اعتراض دارند، در حالی که همین مقدار از شمش نیز میزان تقاضای مناسبی ندارد و همواره با کاهش تقاضا مواجه است.

 

نظرات

  • محسن

    قیمت نبشی و ناودانی درب بنگاه با درب کارخانه چقدر تفاوت قیمت دارد؟