امروز : سه شنبه 30 دی 1399

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

ناتوانی بازار فولاد این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/13 0
ناتوانی بازار فولاد این روزها - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ناتوانی بازار فولاد، کابوس افت قیمت‌های جهانی نفت‌ خام حقیقتی است که تاکنون اثر‌گذاری مشهودی بر بازار جهانی فولاد به همراه نداشته‌است. با توجه به شرایط فعلی در بازارهای کالایی در جهان و حتی بازار نفت‌ خام و همچنین نوسان قیمت سهام در کشورهای غربی، دور از انتظار نیست که…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ناتوانی بازار فولاد، کابوس افت قیمت‌های جهانی نفت‌ خام حقیقتی است که تاکنون اثر‌گذاری مشهودی بر بازار جهانی فولاد به همراه نداشته‌است. با توجه به شرایط فعلی در بازارهای کالایی در جهان و حتی بازار نفت‌ خام و همچنین نوسان قیمت سهام در کشورهای غربی، دور از انتظار نیست که شاهد آغاز یک روند کاهشی جدید در بازار فولاد با محوریت شمش فولادی در جهان باشیم.
تقریبا در همه بازارها، روند کاهشی قیمت‌ها و حتی شاخص‌های قیمتی در جهان تاثیر خود را بر جای گذاشته‌اند. البته هر بازاری با توجه به خصوصیات فنی خود با یک فاصله زمانی، از این قبیل رخدادها واکنش نشان می‌دهد. در روزهای پایانی هفته گذشته در بازارهای جهانی شاهد بی‌رمقی محسوسی در معاملات بودیم. این بی‌رمقی تا حدی بود که کشف نرخ را با اما و اگرهای خاص خود همراه ساخت.
موج دوم کابوس کرونا این بار هم بازارهای جهانی را هدف گرفته‌است. احتمال می‌رود که بازار فولاد نیز از این قاعده مستثنی نباشد. در حال حاضر نمی‌توان راجع به شدت و ضعف این مسئله نظر قطعی داد.
البته همین آمارهای موجود از آغاز افت نرخ در بازار فولاد از اواخر هفته گذشته حکایت دارد. البته به نظر می‌رسد که در بازار شمش افت نرخ شتاب بیشتری داشته و باید شمش را به وضوح کمتر از 400 دلار برای هر تن مشاهده کرد. با این حال، جریان کاهشی قیمت بو ناتوانی بازار فولاد تداوم خواهد یافت.
در هفته اخیر و به ویژه در اواسط هفته قبل،بازار شمش فولادی در کلیه نقاط جهان به یک تعادل نسبی دست یافت. این تعادل بعد از یک دوره رشد بیش از حد قیمت‌ها به وقوع پیوست. همین موضوع باعث شد که در بازارهای صادراتی نرخ متعادل شود و در بازارهای مصرف نیز مثل جنوب شرق آسیا یا مصر که یک واردکننده شمش به شمار می‌رود، رشد قیمت نسبی را شاهد باشیم.


برچسب‌ها: