امروز : جمعه 28 خرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

عدم تاثیر تحریم‌ها بر قیمت صنایع فولادی ایران

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1397/08/24 بیشتر
عدم تاثیر تحریم ها بر قیمت صنایع فولادی ایران

تداوم سیر نزولی قیمت تمامی محصولات فولادی در بازار آهن بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، پیش‌بینی می‌شد که با تشدید تحریم‌ها قیمت محصولات فولادی افزایش یابند. با این وجود، قیمت آهن و میلگرد سیری نزولی را در روزهای اخیر طی کرده‌است. به این ترتیب، در اکثر محصولات فولادی شاهد افت قیمت‌ها هستیم. بیش از ده روز از…

تداوم سیر نزولی قیمت تمامی محصولات فولادی در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، پیش‌بینی می‌شد که با تشدید تحریم‌ها قیمت محصولات فولادی افزایش یابند. با این وجود، قیمت آهن و میلگرد سیری نزولی را در روزهای اخیر طی کرده‌است. به این ترتیب، در اکثر محصولات فولادی شاهد افت قیمت‌ها هستیم. بیش از ده روز از شروع تحریم‌ها توسط آمریکا گذشته‌ است. با این حال قیمت محصولات فولادی افزایش نیافتند.

عدم تاثیر تحریم‌ها بر قیمت صنایع فولادی

شواهد حاکی از آن است که تحریم‌ها بر قیمت صنایع فولادی اثرگذار نبودند. در زیر به برخی از مهمترین عواملی که باعث عدم تاثیر تحریم‌ها بر قیمت صنایع فولادی شدند، اشاره می‌کنیم:

 • اشباع جو روانی در بازار
 • عملکرد دولت و نظارت بر بازار
 • اجرای قوانین و اعلام مجازات برای برهم زنندگان نظم بازارهای اقتصادی
 • رشد شاخص بورس
 • سرمایه‌گذاری و معافیت‌های اعطایی آمریکا به چند کشور برای خرید نفت

افت قیمت دور از انتظار بازار ارز

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، قیمت دلار بیش از دو هزار تومان افت داشت. قیمت سکه نیز نزدیک به 1 میلیون تومان کاهش یافته‌است.
تداوم کاهش قیمت ارز و سکه در چند روز گذشته باعث شد که بسیاری از فعالان بازار آهن و فولاد دچار سردرگمی و بلاتکلیفی شوند. این کاهش قیمت در حالی رخ داد که همگان انتظار بازاری ملتهب و متلاطم را از سمت حوزه‌های ارزی و رد لایحه الحاق افزایشی را برای CFT داشتند.

ارائه دستورالعمل‌های حمایتی از سوی وزارت صمت

در روزهای جاری خرید و فروش آهن و فولاد تقریبا متوقف شده‌است. تنها امید این روزهای فعالان حوزه صنعت فولاد و آهن، بهبود بازار داخلی است. در واقع آن‌ها این روزها در انتظار پشتیبانی با ارائه برخی بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های حمایتی از سوی وزارت صمت برای اصلاح بازار می‌باشند.

نوسانات قیمت محصولات فولادی در روزهای گذشته

بر اساس گزارشات واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها قیمت برخی محصولات فولادی مانند تیرآهن، نبشی و ناودانی، قوطی و پروفیل، انواع ورق آهن و برخی محصولات مفتولی نوساناتی پراکنده داشته‌است. قیمت این محصولات در بازه بین 10 تا 20 تومان متغیر بوده‌است. در برخی موارد نیز شاهد افزایش قیمتی معادل 50 تومان نیز بوده‌ایم. قیمت میلگرد نیز بین 10 تا 30 تومان کاهش داشته‌است.

نظرات

 • ناصر

  این مسخره است در بازار اهن رو به افزایش مردم موندن با حقوق ریالی خودشان با این وضیعت چه جوری خانه بسازن

 • حاج هاشمی

  سلام. یعنی تا کجا میخواد کاهش قیمت باشه؟ یعنی خرید انجام بدیم یا بازم صبر کنیم برا کاهش قیمت؟؟

  • ارمان

   سلام وقت بخیر من حدود دو ماه که میخوام میلگرد بخرم بر خلاف انتضاری که داشتم از اون موقع تاالان 1000 تومان گرانتر شده نمیدونم چکار کنم بخرم یا فعلا منتضر باشم کهشایدقیمت کاهشی شد لطفا جواب بدین

   • مدیر سایت

    جناب ارمان عزیز
    با توجه به اینکه عوامل متعددی از جمله روند بازار ارز، نوسانات بورس کالا، شرایط بازار مسکن، برابری عرضه و تقاضا و … در روند قیمت‌گذاری بازار آهن تأثیرگذار هستند؛ و با درنظر گرفتن اینکه طی سال‌های اخیر، قیمت آهن در نمودار نوسانی رو به بالا قرار داشته و به صورت مقطعی تغییرپذیر است؛ انتخاب زمان مناسب برای خرید ایده‌آل نیاز به مشاوره کارشناسان بازار آهن دارد. جهت ارتباط با کارشناسان ما در واحد فروش میلگرد و کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید همه‌روزه از ساعت 09:00 الی 17:00 با شماره 03137736660 داخلی 101 الی 105 تماس بگیرید.