مدیر عامل فولاد هرمزگان در ادامه بیان کرد که راه‌اندازی نهضت بومی‌سازی در صنعت فولاد کشور یکی از فرصت‌هایی است که تحریم‌ها آن را ایجاد کرده‌است. بر اساس گفته جناب ارزانی، فولاد هرمزگان توانسته بخش زیادی از قطعات و مواد مورد نیاز خود را با استفاده از توانایی‌های خود تامین کند؛ در نتیجه تحریم فولاد هرمزگان تأثیری بر عملگرد آن ندارد. علاوه بر این، این شرکت در موارد اندکی نیز با جایگزینی برخی از منابع، میزان وابستگی خود را کاهش داده و کمبود مواد مورد نیاز خود را جبران کرده‌است.

در هفته اخیر، مدیر عامل فولاد هرمزگان پس از برگزاری مجمع عمومی شرکت و رشد 10 هزار میلیارد ریالی سرمایه فولاد هرمزگان اعلام کرد که تا پایان آذرماه به سهم 53 درصدی از صادرات دست یافته‌است.

صادرات این شرکت در این مدت مذکور با وجود تحریم‌های حاکم بر آن، نسبت به سال گذشته در حدود 19 درصد رشد یافته‌است. وی در ادامه افزود که برای محصول تولیدی فولاد هرمزگان بازارها و مشتریان خارجی تازه شناسایی شده و رویه رشد صادرات همچنان در دستور کار قرار داد.

طبق گزارشات ما، در بیانیه‌ای وزارت خزانه‌داری آمریکا از قرار گرفتن چند شرکت در فهرست تحریم‌های جدید خبر داد که چهار شرکت موجود در لیست تحریم در هرمزگان هستند.

چهار شرکت «آلومینیوم المهدی»، «فولاد هرمزگان»، «فولاد کاوه جنوب کیش» و «فولاد صبا» در هرمزگان هستند که از آن‌ها در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا نام برده شده‌است. شرکت فولاد هرمزگان، دومین کارخانه بزرگ تولید فولاد بعد از انقلاب است که در زمینی به مساحت ۹۵ هکتار در ۱۳ کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس قرار گرفته‌است.