امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

رشد بی وقفه قیمت ها در بازار ورق و پروفیل

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/03/11 0
رشد بی وقفه قیمت ورق و پروفیل

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با وجود اینکه روز گذشته در ساعاتی از روز، شاهد بازگشت نرخ ارز به کانال ۲۳ هزارتومان بودیم، قیمت ها در بازار آهن با ثبات نسبی همراه بود. در این میان در بازار برخی از مقاطع رشد قیمت ها تداوم داشت. همانطور که در خبرهای قبلی نیز اشاره شد، با توجه به شرایطی که در بازار آهن…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با وجود اینکه روز گذشته در ساعاتی از روز، شاهد بازگشت نرخ ارز به کانال ۲۳ هزارتومان بودیم، قیمت ها در بازار آهن با ثبات نسبی همراه بود.

در این میان در بازار برخی از مقاطع رشد قیمت ها تداوم داشت. همانطور که در خبرهای قبلی نیز اشاره شد، با توجه به شرایطی که در بازار آهن حکم فرما شده است، پیش از آن که سیگنال های افزایش قیمت ها رخ دهند، تولیدکنندگان نسبت به آن ها واکنش نشان می دهند اما مقاومت خاصی در برابر کاهشی شدن قیمت ها دارند.

در روزهای اخیر با عبور نرخ دلار از کانال ۲۴ هزار تومان، قیمت ها در بازار آهن چیزی حدود ۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت اما روز گذشته با وجود اینکه قیمت دلار اندکی کاهش یافت، قیمت های افزایش یافته یا ثابت باقی ماندند و یا اندکی افزایش داشتند. از سوی دیگر در بورس کالا برخلاف اینکه با ثبات قیمت پایه در معاملات این بازار مواجه بودیم اما به علت رقابت ۴ درصدی که صورت پذیرفت، در بازار ورق و همچنین قوطی پروفیل با افزایش شدید قیمت ها روبه رو شدیم.

لازم به ذکر است که اعلام قیمت پایه شمش در معاملاتی که در روز جاری صورت خواهد گرفت می تواند تعیین کننده روند قیمت ها شود؛ به عبارت دیگر افزایش نرخ پایه شمش در معاملات امروز بورس کالا این قابلیت را دارد که منجر به تشدید  بی نظمی ها در بازار شود.