امروز : سه شنبه 30 دی 1399

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

حمایت دولت برای رونق اشتغال در صنعت فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/21 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هر از گاهی از صنعت فولاد حمایت‌هایی می‌شود که معمولا با انتقاد برخی از افراد مواجه می‌شود. این انتقادها معمولا منصفانه نیست. در طی ماه‌های اخیر نوسانات قیمت صنایع فولادی باعث شده‌است که برخی تصور کنند این مسئله به دلیل سودجویی تولیدکنندگان است. بنابراین، عامل بی‌نظمی‌های بازار را تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان بازار…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هر از گاهی از صنعت فولاد حمایت‌هایی می‌شود که معمولا با انتقاد برخی از افراد مواجه می‌شود. این انتقادها معمولا منصفانه نیست. در طی ماه‌های اخیر نوسانات قیمت صنایع فولادی باعث شده‌است که برخی تصور کنند این مسئله به دلیل سودجویی تولیدکنندگان است. بنابراین، عامل بی‌نظمی‌های بازار را تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان بازار آهن دانستند. مسئله‌ای که اهمیت دارد حمایت دولت از تولیدکنندگان و صنایع فولادی است که می‌تواند به تداوم و رونق زنجیره تولید فولاد کمک کند. آمارها حاکی از آن است که زمینه اشتغال حدود چندین هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کارخانه فولاد بافت فراهم شده‌است. همین مسئله دلیل محکمی است برای توجه به صنایع فولادی داخل کشور.

در فاز اول متخصصان بسیاری از صنایع مختلف به ویژه صنایع فولادی جذب شدند. از 250 نفری که به طور مستقیم وارد این اشتغال شدند حدود 90 درصدشان از منطقه بومی می‌باشند. 2 هزار و 500 نفر به طور غیر مستقیم مشغول کار شدند. در فاز  دوم 252 میلیون یورو سرمایه‌گذاری با فایناس چین و 500 نفر به طور مستقیم و 5000 نفر نیز به طور غیر مستقیم وارد اشتغال شدند. زمان اتمام این طرج 3 سال به طول می‌انجامد که به بهره‌برداری کامل برسد.

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز عصر دوشنبه مهدی جهانگیری همزمان با افتتاح کارخانه شماره یک فولاد بافت اشاره کرد که محور جاده‌ای سیرجان بافت تحمل تردد بارهای سنگین را ندارد. بنابراین، نیاز داریم که هر چه سریع‌تر پیرو دستور رئیس جمهور و وزیر، راه آهن در این منطقه احداث شود. در صورتی که راه آهن احداث شود، می‌توانیم در این منطقه سرمایه‌گذاری کنیم. مهدی جهانگیری در ادامه افزود که هم اکنون بزرگترین دغدغه ریاست جمهوری و مقام معظم رهبری حل مشکلات اشتغال است. این مسئله تنها از طریق اقتصاد غیر دولتی، خصوصی‌سازی و حذف بروکراسی انجام می‌شود.

نظرات

  • دادیار

    دولت برای حل مشکلات اشتغال می تواند راهکارهای خوبی ارائه نماید اما اگر…