امروز : سه شنبه 1 تیر 1400

اخبار آهن آلات

افت قیمت جهانی فولاد

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/01/18 0
افت قیمت جهانی فولاد - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، افت قیمت در بازارهای کالایی باعث شد که نرخ قیمت در مورد فولاد نیز کاهش یابد. در صورتی که شیوع ویروس کرونا نیز ادامه یابد، این بازار با کاهش قیمت بیشتری در طی روزهای آینده نیز مواجه خواهد شد. افت بهای میلگرد در بازار ترکیه یا کاهش قیمت ورق در بازار آمریکا،…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، افت قیمت در بازارهای کالایی باعث شد که نرخ قیمت در مورد فولاد نیز کاهش یابد. در صورتی که شیوع ویروس کرونا نیز ادامه یابد، این بازار با کاهش قیمت بیشتری در طی روزهای آینده نیز مواجه خواهد شد. افت بهای میلگرد در بازار ترکیه یا کاهش قیمت ورق در بازار آمریکا، دو نمونه از روند کاهشی به شمار می‌رود.

طبق گزارش متال بولتن محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا همچنان بر بازار صادرات مقاطع ترکیه سایه افکنده و تقاضا به شدت نزولی است. عرضه‌کننده‌های میلگرد ترکیه قیمت صادراتی را از 390 تا 395 دلار به 380 تا 390 دلار در هر تن فوب کاهش داده‌اند. با این وجود خریداران به دنبال 360 تا 365 دلار در هر تن فوب هستند.

هم اکنون بازارها همه در سکوت به سر می‌برند. تقاضای میلگرد داخلی ترکیه کم است و تقاضای صادراتی تقریبا ناچیز. به همین جهت باید منتظر تاثیرگذاری رکود تقاضا بر زنجیره عرضه و تعطیلی اجتناب‌ناپذیر کارخانه‌ها باشیم.

فراگیری کویید 19 و قیمت پایین نفت، بازار ورق آمریکا را در رکود و رو به پایین نگه داشته‌است. متوسط قیمت ورق گرم 530 دلار در هر شورت تن درب کارخانه است که نسبت به یک هفته قبل حدود 7 درصد افت داشته‌است. پیش‌بینی افت قیمت قراضه در ماه آوریل در آمریکا بازار ورق نیز انتظار دارد قیمت‌ها ارزان‌تر شوند. فعلا سفارش‌ها نیز در حال کنسل شدن هستند و تمایلی به خرید در بازار دیده نمی‌شود. این موضوع به ویژه در بخش‌های خودروسازی و انرژی، چون صنعت خودرو متوقف شده و قیمت انرژی پایین است و ممکن است وضعیت بدتر هم بشود.