امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

قیمت گذاری فولاد زیر نظر بورس کالا

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/03/20 0
قیمت گذاری فولاد زیر نظر بورس کالا

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، سیف الله امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک گفت و گوی خبری با موضوع بالاتر بودن نرخ شمش فولادی داخلی از بازار جهانی اظهار کرد: درحال حاضر قیمت گذاری زنجیره فولادی بر عهده ی بورس کالا می باشد. از آن زمان که معاون اول رئیس جمهور مسئولیت قیمت گذاری محصولات…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، سیف الله امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک گفت و گوی خبری با موضوع بالاتر بودن نرخ شمش فولادی داخلی از بازار جهانی اظهار کرد: درحال حاضر قیمت گذاری زنجیره فولادی بر عهده ی بورس کالا می باشد. از آن زمان که معاون اول رئیس جمهور مسئولیت قیمت گذاری محصولات فولادی را به بورس واگذار کرد، تعیین قیمت مقاطع فولادی از اختیارات وازارت صمت خارج شد و به بورس کالا واگذار شد.

امیری در ادامه افزود: دامنه ی اختیارات معاونت وازارت صمت درحوزه ی تولید فولاد است و چنانچه بخش تولید با مشکلی روبه رو شود یا حجم محصولات تولیدی کم تر از حد نیاز بازار داخلی باشد، دفتر صنایع معدنی وزارت صمت باید پاسخگوی مشکلاتی از این قبیل باشد.  مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت تاکید کرد: بر اساس آمارو ارقام موجود در دو ماهه اول سال ۱۴۰۰، تولید محصولات فولادی روند افزایشی داشته است. با توجه به گزارش های موجود در بخش تولید فولاد با مشکلی مواجه نبوده ایم و آنچه که باعث افزایش قیمت شمش در بازار داخلی شده است، نحوه ی قیمت گذاری بورس کالاست و وزارت صمت هیچ گونه دخالتی در قیمت گذاری ندارد. 

وی در ادامه بیان کرد که اکنون در بورس کالا مواد اولیه و محصولات فولادی به اندازه کافی عرضه شده است و در این رابطه مشکلی وجود ندارد پس طبیعتا زمانی که در بخش عرضه مشکلی وجود نداشته باشد و حتی عرضه بیشتر از نیاز داخلی باشد در این شرایط محال است قیمت ها سیر نزولی نداشته باشند اما در حال حاضر روند قیمت ها افزایشی اند، ما هم منتظر هستیم تا با افزایش حجم عرضه قیمت ها افت کند چون بازار خود به خود با عرضه و تقاضا تنظیم می شود.