امروز : دوشنبه 31 شهریور 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع لوله : ثابت و برخی 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 100 تومان افزایش

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه : با نوسانات قیمت متغیر در هر سایز اعلام شد

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : ثابت

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 400 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب : 70 تومان افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

بنزین و تاثیر نرخ سوخت بر نوسانات قیمت بازار آهن

1398/08/25 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در مورد تاثیرات نرخ سوخت بر فولاد، افزایش قیمت به طور ناخودآگاه در آینده‌ای نه چندان دور رخ خواهد داد. این مسئله می‌تواند به دلایل متعددی رخ دهد. برخی از مهمترین عوامل عبارتند از: افزایش نرخ سوخت و در نتیجه هزینه‌های حمل بار بر حسب تن. با اینکه مقام معظم رهبری به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در مورد تاثیرات نرخ سوخت بر فولاد، افزایش قیمت به طور ناخودآگاه در آینده‌ای نه چندان دور رخ خواهد داد. این مسئله می‌تواند به دلایل متعددی رخ دهد. برخی از مهمترین عوامل عبارتند از: افزایش نرخ سوخت و در نتیجه هزینه‌های حمل بار بر حسب تن.

با اینکه مقام معظم رهبری به رونق تولید به طور ویژه اشاره کرده‌است، اما به دلایل مختلفی مسئولان حمایت از تولید را پشت گوش انداخته‌اند. به دلیل عدم مدیریت صحیح، هم اکنون حمایت از جامعه کارگری به تحقق نیافته‌است. این مسئله باعث وارد شدن فشار زیادی بر قشرهای ضعیف جامعه شده‌است.

کارگران فعال در عرصه صنعت فولاد نقش بسیار مهم و ارزنده‌ای در زنجیره تولید و گردش صنعت کشور دارند. نقش این عزیزان در رونق اقتصاد و صنایع کشور اهمیت ویژه‌ای دارد. یکی از مسائلی که سال‌هاست باعث تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی شده‌است، عدم مدیریت صحیح در داخل کشور است. در نتیجه این مسئله تولید از رونق افتاده و زندگی بسیاری از کارگران مختل شده‌است. در پی بی تدبیری بسیاری از مدیران بیش از صدها هزار کارگر زمینه از بین بردن منابع ملی و بیت المال را فراهم کردند.

طبق بررسی‌های واحد خبر آهن ملل اصفهان، افزایش نرخ سوخت و بالا رفتن قیمت فولاد، باعث مشکلات فراوان و گاها مسائل امنیتی بسیاری در کشور شده‌است. تبعات اقتصادی نیز بر این مشکلات دامن زده‌است. به عنوان مثال کارخانه فولاد قزوین تحت تاثیر این چالش‌های قرار گرفته و در پی آن بسیاری از کارگران آن به دلیل مشکلات اقتصادی و ورشکستگی در آستانه بیکاری و اخراج قرار گرفتند. به تدریج با تغییر مدیریت این کارخانه شرایط تغییر کرد و در حال حاضر توانسته است در حوزه تولید و نیروی انسانی موفق باشد.

 


برچسب‌ها:

نظرات

  • احمد

    بیکاری یه کارخونه خیلی تاثیرات بد برای جامعه و افراد مشغول در اون کارخونه داره