امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

بنزین و تاثیر نرخ سوخت بر نوسانات قیمت بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/25 ۱
بنزین و تاثیر آن بر نوسانات قیمت آهن در بازار

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در مورد تاثیرات نرخ سوخت بر فولاد، افزایش قیمت به طور ناخودآگاه در آینده‌ای نه چندان دور رخ خواهد داد. این مسئله می‌تواند به دلایل متعددی رخ دهد. برخی از مهمترین عوامل عبارتند از: افزایش نرخ سوخت و در نتیجه هزینه‌های حمل بار بر حسب تن. با اینکه مقام معظم رهبری به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در مورد تاثیرات نرخ سوخت بر فولاد، افزایش قیمت به طور ناخودآگاه در آینده‌ای نه چندان دور رخ خواهد داد. این مسئله می‌تواند به دلایل متعددی رخ دهد. برخی از مهمترین عوامل عبارتند از: افزایش نرخ سوخت و در نتیجه هزینه‌های حمل بار بر حسب تن.

با اینکه مقام معظم رهبری به رونق تولید به طور ویژه اشاره کرده‌است، اما به دلایل مختلفی مسئولان حمایت از تولید را پشت گوش انداخته‌اند. به دلیل عدم مدیریت صحیح، هم اکنون حمایت از جامعه کارگری به تحقق نیافته‌است. این مسئله باعث وارد شدن فشار زیادی بر قشرهای ضعیف جامعه شده‌است.

کارگران فعال در عرصه صنعت فولاد نقش بسیار مهم و ارزنده‌ای در زنجیره تولید و گردش صنعت کشور دارند. نقش این عزیزان در رونق اقتصاد و صنایع کشور اهمیت ویژه‌ای دارد. یکی از مسائلی که سال‌هاست باعث تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی شده‌است، عدم مدیریت صحیح در داخل کشور است. در نتیجه این مسئله تولید از رونق افتاده و زندگی بسیاری از کارگران مختل شده‌است. در پی بی تدبیری بسیاری از مدیران بیش از صدها هزار کارگر زمینه از بین بردن منابع ملی و بیت المال را فراهم کردند.

طبق بررسی‌های واحد خبر آهن ملل اصفهان، افزایش نرخ سوخت و بالا رفتن قیمت فولاد، باعث مشکلات فراوان و گاها مسائل امنیتی بسیاری در کشور شده‌است. تبعات اقتصادی نیز بر این مشکلات دامن زده‌است. به عنوان مثال کارخانه فولاد قزوین تحت تاثیر این چالش‌های قرار گرفته و در پی آن بسیاری از کارگران آن به دلیل مشکلات اقتصادی و ورشکستگی در آستانه بیکاری و اخراج قرار گرفتند. به تدریج با تغییر مدیریت این کارخانه شرایط تغییر کرد و در حال حاضر توانسته است در حوزه تولید و نیروی انسانی موفق باشد.

نظرات

  • احمد

    بیکاری یه کارخونه خیلی تاثیرات بد برای جامعه و افراد مشغول در اون کارخونه داره