امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

گمانه زنی ها در مورد قیمت آهن در بازار

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/08/17 0
گمانه زنی ها در مورد قیمت آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، پیش بینی قیمت مقاطع فولادی برای افرادی که در شرف آغاز پروژه های خود هستند و برای فعالان در حوزه کسب و کار و فولاد امری مهم به شمار می رود. در پیش بینی قیمت آهن به علت استراتژیک بودن این کالا عموما پارامترهای زیادی دخیل هستند؛ همچنین باتوجه به گستره تنوع این مقاطع و شرایط متفاوتی که…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، پیش بینی قیمت مقاطع فولادی برای افرادی که در شرف آغاز پروژه های خود هستند و برای فعالان در حوزه کسب و کار و فولاد امری مهم به شمار می رود. در پیش بینی قیمت آهن به علت استراتژیک بودن این کالا عموما پارامترهای زیادی دخیل هستند؛ همچنین باتوجه به گستره تنوع این مقاطع و شرایط متفاوتی که در عرضه و تقاضای این محصول وجود دارد با شرایط متفاوتی در پیش بینی مقاطع فولادی متفاوت روبه رو هستیم.

سال پیش رو که در حال حاضر به نیمه آن رسیده ایم نشان داد که مطابق با پیش بینی های انجام شده و حتی فراتر از آن سالی سخت برای فعالان اقتصادی خواهد بود. بازار آهن آلات و قیمت ورق آهن نیز همانند سایر بازارهای اقتصادی کشور و به دلیل وابسته بودن آن به سایر فعالیت های صنعتی و اقتصادی با ریسک بالایی مواجه است.  علاوه بر آن به علت مشخص نبودن برنامه های اقتصادی، صدور دستورالعمل های موقت و ناهمگون و مهمتر از همه تاثیرپذیری اقتصاد از سیاست، افق روشن و واضحی پیش روی فعالان اقتصادی دیده نمی شود.

در پیش بینی قیمت بازار آهن پارامترهای بسیاری دخیل هستند؛ همچنین با توجه به گستره تنوع این مقاطع و شرایط متفاوت در عرضه و تقاضای این محصولات، بهتر است که تحلیل و پیش بینی هر محصول به صورت جداگانه انجام شود. اما در گام نخست در تحلیل قیمت ها و پیش بینی قیمت های آینده می توان به طور کلی دو روش را در نظر گرفت:

در تحلیل تکنیکال قیمت آتی با توجه به روند قیمت و الگوی ثبت شده از این روند، پیش بینی می شود. در این نوع تحلیل اوضاع اقتصادی و سیاسی و اخبارهای مرتبط به آن نقشی در تحلیل قیمت ها ندارند. در مقابل تحلیل پایه بر اساس اخبار سیاسی و اقتصادی انجام می شود که در اوضاع کنونی تحلیل بیسیک نسبت به تحلیل تکنیکال نتایج و پیش بینی های درست تری انجام داده است، اما در کل برای پیش بینی درست قیمت ها در صنعت فولاد و آهن باید از هردو تحلیل تکنیکال و بیسیک بهره برد.