امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : از 400 تا 700 تومان افزایش

قیمت انواع لوله : 350 تا 1000 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

اوضاع فلزات اساسی در بازار بورس کالا

1399/05/28 0
فلزات اساسی در بازار بورس کالا

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار سرمایه از نقطه آغازین معاملات طی روز گذشته در شیب تند نزولی قرار گرفت بطوری که در تالار شیشه‌ای بورس مقابل  نام نماد اکثر سهم‌های بورس چراغ قرمز روشن گردید وصف‌های خرید بسیار سبک تر از صف‌های فروش دیده شد. در دقایق آغازین شیب سقوط سهام ها تندتر بود اما در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار سرمایه از نقطه آغازین معاملات طی روز گذشته در شیب تند نزولی قرار گرفت بطوری که در تالار شیشه‌ای بورس مقابل  نام نماد اکثر سهم‌های بورس چراغ قرمز روشن گردید وصف‌های خرید بسیار سبک تر از صف‌های فروش دیده شد. در دقایق آغازین شیب سقوط سهام ها تندتر بود اما در ساعت‌های بعدی با کندتر شدن سرعت شاخص اصلی مواجه شدیم. در۲۰ دقیقه اولیه شاخص بورس بیش از ۴۹ هزار واحد ریزش داشت که تا اکنون مجموعا سقوطی ۶۹ هزار واحدی را سپری کرده و در آستانه عقب ‌نشبنی از مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد قرار گرفته است. همچنین شاخص کل هم‌ وزن نیز که در ۲۰ دقیقه ابتدایی حدود ۴ هزار و ۷۰۰ واحد ریزش داشت، تا آخر روز نیز ۱۰ هزار واحد افت کرد. 

به اعتقاد اکثر کارشناسان، بازار سرمایه طی این روزها ناشی از فشاراصلاحی قیمت‌ها و تلاش مداوم سهامداران برای کشف سود در مرز ۲ میلیون واحد است؛ وگرنه فضای بورس در دراز مدت همچنان مثبت خواهد بود و با درنظر گرفتن تزریق هزاران میلیارد تومان از سرمایه مردمی به آن در ماه‌های اخیر و عرضه‌های اولیه‌ای که در راه است، در بلندمدت دچار ریزش سنگین نخواهد شد. البته در کوتاه‌مدت ممکن است مقداری عقب‌نشینی کند ولیکن دوباره به سمت پیشرفت خواهد رفت. 

در قسمتی دیگر از تالار شیشه ای طی رو گذشته ، شاخص فلزات اساسی همانند شاخص های اصلی  با شیب تندی نزول پیدا کرد بطوری که در ۱۵ دقیقه آغازین این شاخص بیش از ۳۶ هزار واحد افت کرد و در مجموع فلزات اساسی تاکنون ریزشی ۴۷ هزار واحدی را تجربه کرده اند. تا به الان مجموعا شاخص کلی بورس با افت ۶۹ هزار و ۲۱۱ واحدی به یک میلیون و ۹۰۶ هزار و ۲۲۹ واحد رسیده است. همچنین شاخص هم ‌وزن نیز با ریزش ۱۰ هزار و ۲۳۴ واحدی تا ۵۰۱ هزار و ۷۷۰ واحد پایین تر آمد. هم اکنون شاخص فلزات اساسی مجموعا با سقوط ۴۷ هزار و ۶۳۳ واحدی، یک میلیون و ۱۶۹ هزار و ۶۰۵ واحد را نشان می دهند.