امروز : جمعه 7 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و ورق رنگی فولاد مبارکه 500 تومان

کاهش

قیمت پروفیل زد:  

1000 تا 1500 تومان

کاهش

قیمت قوطی آهن:  

1000 تا 1300 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

اعلام شد

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

100تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

اعلام شد

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

شکست تحریم‌ها توسط فولادسازان بزرگ کشور

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/08 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سه‌ماهه دوم امسال اتفاقاتی نظیر بازگشت رکود و بحران افت تقاضا در کشور باعث تهدیدی برای تولید و فروش شرکت‌های بزرگ فولاد کشور شد. از طرفی دیگر در سال 98 بخشنامه‌های گوناگونی ارائه شد که این امر کل چرخه تولید و فروش فولاد به ویژه صادرات و تامین سنگ آهن را…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سه‌ماهه دوم امسال اتفاقاتی نظیر بازگشت رکود و بحران افت تقاضا در کشور باعث تهدیدی برای تولید و فروش شرکت‌های بزرگ فولاد کشور شد. از طرفی دیگر در سال 98 بخشنامه‌های گوناگونی ارائه شد که این امر کل چرخه تولید و فروش فولاد به ویژه صادرات و تامین سنگ آهن را با مشکل مواجه کرد.

وزارت صمت طی ارائه بخشنامه‌ای شرط صادرات فولاد را منوط به عرضه مقداری از تولید در بورس کالا کرد. علاوه بر این، ممنوعیت صادرات سنگ آهن لغو شد و این مسئله باعث کمبود سنگ آهن در داخل کشور شد. در نتیجه، در ماه خرداد و تیر میزان تولید فولاد کاهش یافت. به دلیل پیگیری‌های شرکت‌هایی نظیر ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه، دولت ناچار به وضع تعرفه‌ای 25 درصدی شد تا با استفاده از این راه‌حل بتواند مشکلات به وجود آمده را حل کند.

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، عملکرد صنایع فولادی کشور در تابستان بهبود یافته‌است. بر اساس آمارها می‌توان پیش‌بینی کرد که در مردادماه برای صادرات فولاد ایران رشدی 96 درصدی نسبت به مردادماه سال قبل حاصل شود. در مردادماه فولاسازان بزرگ کشور توانستند حدود 1.04 میلیون تن فولاد را در بازارهای جهانی به فروش برسانند. بر این اساس، مقدار صادرات صنایع فولادی در سال جاری به 4.85 میلیون تن رسید که این افزایش تولید به میزان 13 درصد نسبت به پنج‌ماهه سال گذشته ارتقا یافته‌است.

رشد صنایع فولادی کشور نشان می‌دهد که فولادسازان بر تحریم غلبه کرده‌اند و توانستند با تلاش و پشتکار خود به رونق اقتصاد کشور کمک کنند. شایان ذکر است که تحریم در زمینه فولاد از سخت‌ترین تحریمات می‌باشد که می‌تواند ضربه مهلکی به اقتصاد کشور وارد کند.


برچسب‌ها:

نظرات

  • سعید

    ایرانی یاد گرفته که در مقابل تحریم ها مقاومت کنه، این تحریم ها هرچند خیلی برای کشور سخته ولی در خیلی عرصه ها باعث شده به درجات بالایی برسه