امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

ماندگار شدن نبض گرانی در بازار محصولات فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰
ماندگار شدن نبض گرانی در بازار محصولات فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ماندگاری گرانی در بازار فولاد ایران، تا اواخر هفته گذشته بازار روند افزایشی خود را ادامه داد. به طوری که در آخر هفته قیمت‌ها در بازار محصولات فولادی به سطحی غیرمنتظره رسیدند. به همین ترتیب، قیمت میلگرد که در گذشته سقف قیمتی یا انتظار 5 هزار تومانی شدن را به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای ماندگاری گرانی در بازار فولاد ایران، تا اواخر هفته گذشته بازار روند افزایشی خود را ادامه داد. به طوری که در آخر هفته قیمت‌ها در بازار محصولات فولادی به سطحی غیرمنتظره رسیدند.
به همین ترتیب، قیمت میلگرد که در گذشته سقف قیمتی یا انتظار ۵ هزار تومانی شدن را به سختی بدست آورده بود، به‌ راحتی به بالای ۶ هزارتومان در هر کیلوگرم، آن‌هم با شتابی کم‌نظیر رسید.
در حال حاضر، قیمت‌های موجود در بازار، رکورد بالاترین نرخ‌های فولاد در تاریخ معاملات این کالا می‌باشند. این رشد قیمت هم در شرایطی رخ داده که قیمت شمش در بورس‌ کالا نیز در همین مسیر ارزیابی شده‌است.
اگر چه نوسان بهای ارز هم کمتر از رشد قیمت فولاد در بازار بوده، اما باز هم توانسته به عنوان یک محرک قیمتی برجسته به شمار رود. همین مسئله باعث جذب نقدینگی بیشتر به بازار می‌شود. اگرچه روز پنجشنبه از شتاب رشد قیمت‌ها کاسته شد، اما در برابر رکوردشکنی بهای فولاد در بازار بسیار ناچیز بود. شمش ۵ هزار و ۲۰۰ تومانی هم در بازار بورس کالا به ثبت رسیده که خود محرک مضاعفی برای رشد قیمت‌ها در بازار فولاد بوده‌است.
اینکه بازار در زمانی محدود بتواند رشد قیمت‌هایی تا این سطح را به ثبت برساند، یک داده عجیب به‌ نظر می‌رسد. مثل اینکه سرعت‌گیر بزرگی از مقابل رشد قیمت‌ها برداشته شده‌است. البته از اواخر هفته پیشین شاهد افت بی سر و صدای قیمت‌ها در این بازار بوده‌ایم، ولی چون این روند کاهشی به قدری ناچیز بود، نتوانست توجه فعالان بازار آهن را به خود جلب کند. نرخ‌های موجود در تمامی حوزه‌ها بعد از تمامی این نوسانات در بازار، هم‌چنان به قدری بالا است که صحبت کردن از آن‌ها کار ساده‌ای نمی‌باشد. با این حال، برخی از کارشناسان بر این باورند که حجم معاملات در بورس کالا در هفته جاری نسبتا رشد داشته‌ که می‌تواند سرعت‌گیر جدیدی در برابر رشد قیمت‌ها به‌شمار رود. با این حال، در نهایت بازار است که آینده قیمت‌ها را تعیین خواهد کرد.