امروز : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

130 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

انتخابات و تاثیر آن بر بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/01/17 0
تاثیر انتخابات بر بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کارشناسان و فعالان بازار آهن در رابطه با وضعیت بازار آهن بر این باورند که با توجه به تحولات سیاسی داخلی پیش رو از جمله انتخابات ریاست جمهوری، بازار آهن و فولاد کشور تا برگزاری آن و مشخص شدن نتیجه انتخابات با تغییرات چندانی مواجه نخواهد شد. رئیس اتحادیه صنف آهن فروشان شیرازمعتقد است تا زمان انتخابات ریاست…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کارشناسان و فعالان بازار آهن در رابطه با وضعیت بازار آهن بر این باورند که با توجه به تحولات سیاسی داخلی پیش رو از جمله انتخابات ریاست جمهوری، بازار آهن و فولاد کشور تا برگزاری آن و مشخص شدن نتیجه انتخابات با تغییرات چندانی مواجه نخواهد شد.

رئیس اتحادیه صنف آهن فروشان شیرازمعتقد است تا زمان انتخابات ریاست جمهوری بازار آهن در حالت انقباض و کنترلی خواهد بود و اگر تغییراتی داشته باشد این تغییرات بعد از انتخابات خواهد بود. قیمت ها در این بازه زمانی تغییرات چشم گیری نخواهند داشت و انتظار می رود افزایش قیمت ها بعد از این رخداد سیاسی داخلی روی دهد و تورم پس از آن نیز بیشتر خود را نشان دهد. اما در حال حاضر شرایط کنترل شده ای در بازار خرید وفروش و معاملات آهن و فولاد حکم فرما شده است و اجازه تغییرات زیادی به این حوزه نخواهند داد.

جمشید خان حسامی، رئیس اتحادیه صنف آهن فروشان شیراز، همچنین در رابطه با سیاست های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه فولاد نیز بیان کرد: وزارت صمت در جهت آزادسازی واردات ورق فولادی باتوجه به تقاضای بازار و همچنین نیاز کارخانه های تولیدکننده پروفیل به ورق ۲ میلی‌متری، سیاست هایی اتخاذ کرده است. اما چون تولیدات ورق فولادی سایز ۲ به حد اشباع نرسیده است اینطور به نظر می رسد که با افزایش واردات ورق فولادی، شاهد کاهش قیمت پروفیل و انواع آن باشیم.