امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

احیای مجدد شورای آهن و فولاد در وزارت صمت

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/03/22 ۰
احیا مجدد شورای آهن و فولاد در وزارت صمت

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شنیده شده که دبیر انجمن سنگ آهن ایران از احیای مجدد شورای آهن و فولاد در وزارت صمت خبر داده است. سعید عسکر زاده دبیر انجمن سنگ آهن ایران در گفتگو با ایراسین با اشاره به موضوع قیمت گذاری زنجیره فولاد اظهار کرد: خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار اعلام نظر…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شنیده شده که دبیر انجمن سنگ آهن ایران از احیای مجدد شورای آهن و فولاد در وزارت صمت خبر داده است.

سعید عسکر زاده دبیر انجمن سنگ آهن ایران در گفتگو با ایراسین با اشاره به موضوع قیمت گذاری زنجیره فولاد اظهار کرد: خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار اعلام نظر انجمن های مرتبط با زنجیره فولاد شد و در همین رابطه جلسه ای با حضور ۴ انجمن و تشکل در وزارتخانه تشکیل شد که می توان نتایج آن را مثبت تلقی کرد.

وی در ادامه افزود که هماهنگی با تشکل ها از موارد مثبتی بود که در جلسه مطرح شد، زیرا تمامی حلقه ها به هم وابسته هستند.

طبق گفته جناب عسکرزاده، وجود تجربه های مشترک باعث شد تا شورای آهن و فولاد بار دیگر احیا شود. درواقع این جلسه اولین جلسه شورای آهن و فولاد تلقی می شود و قرار شد مطالعات کارشناسی پیگیری و در دستور کار شورا قرار گرفته و تصمیمات به تصویب هیات مدیره هر دو انجمن قرار بگیرد.
بی تردید نزدیک شدن تصمیمات وزارت صنعت، معدن و تجارت با نظرات کارشناسی بخش خصوصی می تواند موانع بسیاری از مسیر توسعه زنجیره فولاد بردارد. از سویی دیگر آزاد شدن قیمت ها در زنجیره فولاد منجر به کاهش دلالان و به دنبال آن کاهش قیمت مواد اولیه شود.

قیمت گذاری در زنجیره فولاد شاید این روزها از مهمترین موضوعاتی باشد که فعالان بخش معدن و سنگ آهن آن را دنبال می کنند. هر نوع تصمیم غیر کارشناسی می تواند تهدیدی برای سرمایه های صرف شده در حلقه های زنجیره باشد.

در حالی وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع قیمت گذاری در زنجیره فولاد را در دستور کار قرار داده است که فعالان این حوزه معتقدند عرضه و تقاضا می تواند قیمت را تعیین کند. همچنین فعالان بخش خصوصی در این زنجیره بیان می کنند دخالت در قیمت گذاری خود می تواند پدیده دلالی را ایجاد و منجر به توسعه آن شود.
با این حال وزارت صمت همچنان بر موضوع قیمت گذاری پافشاری داشته و تصمیماتی در این باره اتخاذ شده است، اما در نهایت فعالان بخش خصوصی توانستند با برگزاری جلسات متعدد و ارائه نظرات کارشناسی شورای آهن و فولاد را در وزارت صنعت، معدن و تجارت فعال کنند، شورایی که می تواند به تسهیل امور در تمامی حلقه های زنجیره کمک کند.