امروز : دوشنبه 31 شهریور 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع لوله : ثابت و برخی 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 100 تومان افزایش

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه : با نوسانات قیمت متغیر در هر سایز اعلام شد

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : ثابت

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 400 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب : 70 تومان افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

صنایع پایین‎دست فولاد در معرض تعطیلی زودهنگام

1398/12/01 0
صنایع پایین‌دست فولاد در معرض تعطیلی زودهنگام - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تعطیلی صنایع پایین‌دست فولاد، درست زمانی که بازار آهن توانایی اخذ مجوزهای کافی برای واردات و تامین مواد اولیه مورد نیاز خود را نداشته و صنایع پایین‌دست از تامین مواد اولیه مورد نیاز بنگاه تولیدی خود محروم بودند، میزان تقاضای محصولات فولادی با افزایش روبه‌رو شد. این موضوع به طور…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تعطیلی صنایع پایین‌دست فولاد، درست زمانی که بازار آهن توانایی اخذ مجوزهای کافی برای واردات و تامین مواد اولیه مورد نیاز خود را نداشته و صنایع پایین‌دست از تامین مواد اولیه مورد نیاز بنگاه تولیدی خود محروم بودند، میزان تقاضای محصولات فولادی با افزایش روبه‌رو شد. این موضوع به طور قطع می‌تواند به بنگاه‌ها آسیب بزند.
در طی هفته‌های اخیر، قیمت محصولات فولادی با شیب تندی افزایش یافته و این موضوع برای صنایع پایین‌دست بسیار نگران‌کننده می‌باشد.
برخی از کارشناسان بر این باورند که التهابات غیرمنطقی در آخرین معاملات سال جاری، باعث ایجاد تنش به بازار فلزات و مصنوعات فولادی شده‌است. علاوه بر این، یکی از مسائلی که بازار آهن را با تنش مواجه کرده، رشد تقاضای کاذب است.
از طرفی دیگر باید این نکته را مد نظر داشت که تحت تاثیر فشارهای سیاسی و تحریم‌های صورت گرفته توسط دولت آمریکا بر ایران، صنایع داخلی مسیر نوینی برای داخلی‌سازی را در پیش گرفته‌اند‌. علاوه بر این، بازار مصرفی بعضی از محصولات فولادی مثل ورق فولادی دست‌خوش تغییراتی شده و با رشد تقاضا مواجه گشته‌است. این موضوع توسط تولیدکنندگان بزرگی مثل خودرویی‌ها و تولیدکنندگان لوازم خانگی صورت گرفته‌است.
در این روزها فعالان صنعت فولاد از حضور واسطه‌ها و دلالال در بازار معترض‌‌اند. آنان بر این باورند که یکی از عوامل افزایش تقاضای کاذب و رشد نرخ‌ها، حضور دلال‌ها و سفته‌بازها در بازار است. این گروه‌ها همواره در تمامی بازارها حضور دارند و در واقع سود ناشی از رشد قیمت‌ها به جیب آن‌ها می‌رود.
علاوه بر این، باید این نکته ار مدنظر داشت که شرکت‌های فولادی در صنایع بالادستی از رشد نرخ‌ها سود می‌برند و به این ترتیب می‌توانند سودآوری بنگاه خود را مثبت کنند.


برچسب‌ها: