امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

بازار محصولات فولادی در دوران طلایی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/01/28 0
بازار محصولات فولادی در دوران طلایی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، از ابتدای سال جاری میلادی نرخ محصولات فولادی نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. با این وجود کارشناسان این بازار، شرایط آن را صعودی تخمین می‌زنند. طی ماه‌های گذشته در بازار جهانی شاهد افزایش نرخ فروش فولاد بودیم، به طوری که در برخی موارد با رکورد جدیدی از قیمت‌ها رو به رو شدیم. مولفه‌های…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، از ابتدای سال جاری میلادی نرخ محصولات فولادی نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. با این وجود کارشناسان این بازار، شرایط آن را صعودی تخمین می‌زنند. طی ماه‌های گذشته در بازار جهانی شاهد افزایش نرخ فروش فولاد بودیم، به طوری که در برخی موارد با رکورد جدیدی از قیمت‌ها رو به رو شدیم.

مولفه‌های بسیاری مانند سیاست کاهش آلایندگی ناشی از انتشار دی‌اکسیدکربن از سوی چین و اعمال فشار روی واحدهای فولادی این کشور و همچنین لغو یا کاهش معافیت مالیاتی صادرات محصولات فولادی چین را می‌توان از مهم‌ترین و اثرگذارترین این عوامل  بر رشد نرخ محصولات فولادی در جهان دانست. 

با در نظر گرفتن روند تولید فولاد در جهان که در مسیر افزایش قرار گرفته است، نمی‌توان تداوم روند صعودی قیمت را برای این بازار در دراز مدت پیش‌بینی کرد. در واقع در حال‌ حاضر بهترین زمان برای فروش فولاد در بازار جهانی است که بهره‌گیری از آن ضروری به‌ نظر می‌رسد.

بازار فروش شمش و محصولات فولادی در یک ماه گذشته روزهای پرالتهابی را ثبت کرد. طبق آمارهای موجود از یک طرف نرخ فروش بیلت در بازارهای اروپایی رو به کاهش گزارش شد و از سوی دیگر، نرخ اسلب و مقاطع تخت فولادی در مسیر افزایش قرار گرفته است. دلایل بسیاری برای رشد نرخ محصولات فولادی طی یک ماه اخیر بیان می‌شود، اما توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که چین از ۱۰ سال پیش تاکنون به‌دلیل پیشتازی در تولید، این بازار را مدیریت می‌کند.

 بنابراین افزایش مصرف داخلی فولاد و محصولات فولادی چین به ویژه پس از تعطیلات سال نو این کشور را باید از مهم‌ترین دلایل رشد نرخ فولاد در بازارهای جهانی دانست. در ادامه نیز میزان ساخت‌ و ساز مسکن در این کشور در سال آینده رو به رشد خواهد بود. همین افزایش ساخت مسکن نیز خود به ‌عنوان یکی از عوامل افزایش تقاضا برای خرید محصولات فولادی ساختمانی زمینه تقویت نرخ این محصولات را فراهم می‌کند.