امروز : دوشنبه 31 شهریور 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع لوله : ثابت و برخی 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 100 تومان افزایش

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه : با نوسانات قیمت متغیر در هر سایز اعلام شد

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : ثابت

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 400 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب : 70 تومان افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

کاهش تقاضا در بازار میلگرد

1398/08/06 1

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کسانی که مسئول عرضه بیلت در بازار آسیا بودند، همواره سعی کردند که قیمت محصولات فولادی را بالا ببرند، اما مشکل کاهش فروش در چین چالش اصلی آن‌هاست. در منطقه جنوب شرق آسیا، قیمت بیلت وارداتی در حدود 5 دلار افزایش یافته‌است. علاوه بر این، بیلت روسیه برای هر تن سی اف آر…

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کسانی که مسئول عرضه بیلت در بازار آسیا بودند، همواره سعی کردند که قیمت محصولات فولادی را بالا ببرند، اما مشکل کاهش فروش در چین چالش اصلی آن‌هاست. در منطقه جنوب شرق آسیا، قیمت بیلت وارداتی در حدود 5 دلار افزایش یافته‌است. علاوه بر این، بیلت روسیه برای هر تن سی اف آر 410 دلار شده‌است. در بازار هند قیمت هر تن سی اف آر بین 5 تا 6 دلار بالا رفته‌ و به قیمت 403 تا 404 دلار به فروش می‌رسد. محصول ژاپن نیز با 402 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده‌، اما با این قیمت معامله‌ای انجام نشده‌است. خریداران درخواست قیمت‌های پایین‌تری داشتند. برخی قیمت پیشنهادی 395 دلار برای هر تن سی اف آر را ارائه دادند.

هم اکنون در کشور چین، بازار میلگرد رکود داشته‌ و برخلاف آن بازار قراضه آهن رو به رشد است. انتظار می‌رود کارخانه‌هایی که در چین تولید و عرضه مقاطع فولادی را در دست دارند میزان تولید خود را به مرور کاهش دهند.

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، در ماه‌های نوامبر تا ژانویه تقاضای میلگرد کاهش پیدا می‌کند. قیمت فعلی میلگرد صادراتی در چین 453 دلار هر تن فوب گزارش شده که این قیمت حدود 25 درصد نسبت به گذشته رشد داشته‌است. در بازار داخلی ایران با توجه به اتخاذ سیاست‌های دولت، مصرف‌کننده و خریدار شرایط متفاوتی حاکم است. قیمت فعلی در بازار داخل حدود 507 تا 511 دلار هر تن درب کارخانه اعلام شده‌است که تغییرات چندانی نسبت به روزهای قبل نداشته‌است.


برچسب‌ها:

نظرات

  • اکبری

    سلام، به نظر شما کاهش تقاضا باعث کاهش قیمت میلگرد میشه؟