امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

وضعیت بحرانی قیمت ها در بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/03/12 0
وضعیت بحرانی قیمت ها در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز گذشته بررسی وضعیت بازار آهن حاکی از تداوم روند صعودی قیمت ها در این بازار می باشد. از یک سو نوسانات نرخ دلار در کانال ۲۳ و۲۴ هزار تومان و از سوی دیگر رشد ۳ درصدی قیمت پایه شمش در معاملات روز گذشته بورس کالا، موجب شدند تا قیمت ها در بازار آهن همچنان…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روز گذشته بررسی وضعیت بازار آهن حاکی از تداوم روند صعودی قیمت ها در این بازار می باشد. از یک سو نوسانات نرخ دلار در کانال ۲۳ و۲۴ هزار تومان و از سوی دیگر رشد ۳ درصدی قیمت پایه شمش در معاملات روز گذشته بورس کالا، موجب شدند تا قیمت ها در بازار آهن همچنان سیر صعودی خود را حفظ کنند.

در شرایط پیش رو شواهد حاکی از آن است که عوامل تاثیر گذار بر بازار و همچنین فولادسازان به این مسئله که بازار در برابر رشد قیمت ها و کاهش قیمت های جهانی ناتوان بوده، توجهی نمی کنند و در مقابل وزارت صمت و سایر نهادهای فعال در این حوزه تنها ناظر بر وضعیت موجود هستند و حتی از سوی مجلس نیز واکنشی در این رابطه مشاهده نمی شود.

اینطور به نظر می رسد که در ماه های پایانی دولت فعلی، مجلس و همچنین دولت نسبت به واکنش در رابطه با نابسامانی های موجود عقب نشینی کرده اند؛ البته لازم به ذکر است که پیش از این نیز کسی توانایی مقابله با رانت فولادسازان و انحصار بورس کالا را نداشت. به واسطه اینکه قیمت شمش به ۹۶ درصد قیمت شمش صادراتی ایران و ۹۷ درصد شمش صادراتی CIS رسیده است، از این رو دور از انتظار نیست که مجددا با قیمت های بالاتر از قیمت های جهانی مواجه شویم.

تحت تاثیر عوامل ذکر شده، در قیمت های روزانه میلگرد که از سوی تولیدکنندگان این حوزه اعلام می شود، شاهد افزایش قیمت میلگرد در روز گذشته بودیم، به طوری که اغلب مبادی فروش میلگرد قیمت های خود را چیزی حدود ۵۰ الی ۳۵۰ تومان افزایش دادند و فقط تعداد اندکی قیمت های میلگرد تولیدی خود را بدون تغییر اعلام کردند. لازم به ذکر است که بالاترین قیمت میلگرد ۱۴ با رقم ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان و کمترین نرخ این محصول با نرخ ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام و روانه بازار شد.