امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : با نوسانات قیمت متغیر اعلام شد

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 20 تا 100 هزار تومان تنها در برخی سایزها افزایش

قیمت قوطی آهن : 700 تا 800 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 70 تومان افزایش

وضعیت بحرانی بازار ورق آهن

1398/10/02 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، الهتابات در بازار ورق آهن بسیار شدت یافته‌است. به نظر می‌رسد وضعیت بازار ورق به حدی رسیده که کسی قرار نیست به داد مصرف‌کننده نهایی برسد. آمارها حاکی از آن است که برخی از خریدارانی که تصمیم بر این داشتند که برای تسریع در ساخت در فصل زمستان اسکلت فلزی مد نظر…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، الهتابات در بازار ورق آهن بسیار شدت یافته‌است. به نظر می‌رسد وضعیت بازار ورق به حدی رسیده که کسی قرار نیست به داد مصرف‌کننده نهایی برسد. آمارها حاکی از آن است که برخی از خریدارانی که تصمیم بر این داشتند که برای تسریع در ساخت در فصل زمستان اسکلت فلزی مد نظر قرار دهند، با شوک بزرگی برای خرید ورق مواجه گشتند. این موضوع به دلیل رشد زیاد قیمت ورق آهن می‌باشد. به طوری که، به عنوان مثال قیمت ورق ساختمانی فولاد مبارکه در حدود 5500 تا 5600 تومان اعلام شده‌است.

این رشد قیمت ورق باعث شد که افرادی که برای تهیه این کالا یک برآورد اولیه کرده‌بودند، با شرایط نابسامانی در بازار آهن مواجه شوند. پیرو همین مسئله، آن‌ها مجبور شدند برای تکمیل پروژه‌های ساختمانی خود از وام استفاده کنند. برخی نیز پروژه‌های خود را نیمه‌کاره رها کردند. برخی از کارشناسان بر این باورند که میزان خروجی فولاد گیلان و کاویان از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده‌است. همین مسئله باعث شده که قیمت ورق آهن با رشد زیادی همراه شود. پیرو همین مسئله در روز گذشته حدود 7 هزار تومان برای ورق فولاد مبارکه در برخی از بنگاه‌های تهران بوده‌ایم.

گزارشات حاکی از آن است که تولید ورق‌های گیلان و کاویان در بین برخی از فعالان بازار ورق با مشکلاتی مواجه شده‌است. در روز گذشته رسانه فولادسازان اعلام کرد که تولید مجتمع فولاد گیلان با مشکل مواجه شده‌است. علاوه بر این، میزان فعالیت فولاد کاویان در حدود 20 درصد شده‌است.

در حال حاضر، کمبود ورق و وضعیت آشفته بازار آن، مشکلات زیادی را برای مصرف‌کننده حوزه ورق ایجاد کرده‌است. پیرو همین مسئله،نیاز است که مسئولان با قدرت وارد شوند و فکری به حال فرآیند تولید کارخانه‌ها بکنند. به این ترتیب، مشکل مواد اولیه و به دنبال آن مشکل تولید ورق در بازار داخلی حل خواهد شد. علاوه بر این، شرایط عرضه و محدودیت موجودی ورق بهتر خواهد شد.

نظرات

  • جواد صادقی

    اگر مشکل مواد اولیه باشه که باید همه محصولات فولادی افزایش قیمت داشته باشه نه تنها قیمت ورق!
    پس آیا مشکل از کجاست؟