امروز : یکشنبه 22 تیر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت ورق گالوانیزه کاشان : 500 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : اعلام شد

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : 700 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 200 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 200 تومان افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان در کارخانه : ثابت

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : اعلام شد

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه : ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه : اعلام شد

قیمت لوله صنعتی : 600 تومان افزایش

قیمت لوله مبلی : 400 تومان افزایش

قیمت لوله گالوانیزه : 450 تومان افزایش

قیمت پروفیل زد : 250 تومان افزایش

قیمت قوطی آهن : 550 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 300 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه : 350 تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : 350 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 80 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : 200 تومان افزایش افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

سیر آشفته حاکم بر بازار آهن این روزها

1398/11/15 0
سیر آشفته حاکم بر بازار آهن این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بررسی و تحلیل‌ها در بازار آهن حاکی از آن هستند که در روز گذشته، بازار قوطی، پروفیل و انواع ورق فولادی روند مناسبی را طی نکرده‌است. در حال حاضر، سیر آشفته بازار آهن با نوسانات زیادی مواجه است و نمی‌توان آینده خوبی برای آن متصور شد. برخی از مقاطع فولادی به ویژه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بررسی و تحلیل‌ها در بازار آهن حاکی از آن هستند که در روز گذشته، بازار قوطی، پروفیل و انواع ورق فولادی روند مناسبی را طی نکرده‌است. در حال حاضر، سیر آشفته بازار آهن با نوسانات زیادی مواجه است و نمی‌توان آینده خوبی برای آن متصور شد. برخی از مقاطع فولادی به ویژه ورق با افزایش قیمتی حداقل 200 تومان به ازای هر کیلو مواجه شده‌است. با این حال، برخی از مبادی فروش در روز گذشته فروش خود را متوقف کردند.در حال حاضر، برای ورق آهن با ضخامت 2 میلی‌متر به عنوان یک محصول پرمصرف، قیمتی در حدود 7650 تا 7750 تومان اعلام شده‌است. کارشناسان بر این باورند که معاملات ورق کلاف گرم در بازار بورس کالا در روز گذشته بر قیمت این محصول در بازار داخلی تاثیر گذاشته‌است.
علاوه بر این، شنیده شده که بازار میلگرد آجدار به دلیل حجم ضعیف معاملات با رکود در روز قبل مواجه شده‌است. با اینکه میزان تقاضا در بازار میلگرد کاهش یافته، اما همچنان قیمت‌های پیشنهادی برای این کالا در بازه 5400 تا 5700 تومان به ازای هر کیلو می‌باشد. به طور کلی متوسط رشد قیمت این محصول در بین 50 تا 70 تومان در هفته جاری بوده‌است.
اخبارهای منتشر شده از تیرآهن‌ ذوبی حاکی از آن هستند که این کالا با رشد قیمتی معادل 5 تا 20 هزار تومان به ازای هر شاخه در برخی از مبادی پایتخت به فروش می‌رسد. این مسئله در وضعیت آشفته و نابسامان بازار آهن موضوع عجیب و غیرمنتظره‌ای می‌باشد.بازار داخلی فولاد کشور ما با وجود اینکه در جایگاه رتبه دهم می‌باشد، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا می‌باشد. علاوه بر این، در بخش صادرات نیز در قاره آفریقا و آسیا از صادرکنندگان مطرح به شمار می‌رود.با وجود رکود حاکم بر بازارهای جهانی، روند کاهشی حاکم بر آن و همچنین ثبات حاکم بر بازار ارز، مدتی است که بازار داخلی بازیچه آشفتگی و روند افزایشی با شیب تند و هیجانی قیمت‌ها در حوزه‌های مختلف شده‌است، که گاها از نرخ‌ فروش معادل ریالی رقبای ایران هم بالاتر دیده می‌شود.
کارشناسان بر این باورند که از مهم‌ترین دلایل افسارگسیختگی و روند صعودی قیمت‌ها در بازار داخلی، مشکل عدم حمایت تمام قد و بدون چون و چرای دولت از فولادسازان بزرگ، مصرف‌کنندگان نهایی و روند صادراتی مواد اولیه فولادسازان، می‌باشد.

 


برچسب‌ها: