امروز : یکشنبه 6 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع لوله : 300 تا 900 تومان افزایش

قیمت لوله گالوانیزه : 400 تومان افزایش

قیمت انواع ورق آهن : از 100 تا 3000 هزار تومان افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه : 100 تا 200 تومان کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 50 هزار تومان تنها در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه : 100 تا 200 تومان کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه : 50 تا 150 تومان افزایش در برخی سایزها افزایش

قیمت پروفیل زد : ثابت

قیمت قوطی آهن : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب : ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 100 تومان نسبت به دقایقی پیش افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 150 تا 400 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : 300 تا 370 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 300 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان نسبت به دقایقی پیش افزایش

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 300 تومان افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

سیر آشفته حاکم بر بازار آهن این روزها

1398/11/15 0
سیر آشفته حاکم بر بازار آهن این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بررسی و تحلیل‌ها در بازار آهن حاکی از آن هستند که در روز گذشته، بازار قوطی، پروفیل و انواع ورق فولادی روند مناسبی را طی نکرده‌است. در حال حاضر، سیر آشفته بازار آهن با نوسانات زیادی مواجه است و نمی‌توان آینده خوبی برای آن متصور شد. برخی از مقاطع فولادی به ویژه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بررسی و تحلیل‌ها در بازار آهن حاکی از آن هستند که در روز گذشته، بازار قوطی، پروفیل و انواع ورق فولادی روند مناسبی را طی نکرده‌است. در حال حاضر، سیر آشفته بازار آهن با نوسانات زیادی مواجه است و نمی‌توان آینده خوبی برای آن متصور شد. برخی از مقاطع فولادی به ویژه ورق با افزایش قیمتی حداقل 200 تومان به ازای هر کیلو مواجه شده‌است. با این حال، برخی از مبادی فروش در روز گذشته فروش خود را متوقف کردند.در حال حاضر، برای ورق آهن با ضخامت 2 میلی‌متر به عنوان یک محصول پرمصرف، قیمتی در حدود 7650 تا 7750 تومان اعلام شده‌است. کارشناسان بر این باورند که معاملات ورق کلاف گرم در بازار بورس کالا در روز گذشته بر قیمت این محصول در بازار داخلی تاثیر گذاشته‌است.
علاوه بر این، شنیده شده که بازار میلگرد آجدار به دلیل حجم ضعیف معاملات با رکود در روز قبل مواجه شده‌است. با اینکه میزان تقاضا در بازار میلگرد کاهش یافته، اما همچنان قیمت‌های پیشنهادی برای این کالا در بازه 5400 تا 5700 تومان به ازای هر کیلو می‌باشد. به طور کلی متوسط رشد قیمت این محصول در بین 50 تا 70 تومان در هفته جاری بوده‌است.
اخبارهای منتشر شده از تیرآهن‌ ذوبی حاکی از آن هستند که این کالا با رشد قیمتی معادل 5 تا 20 هزار تومان به ازای هر شاخه در برخی از مبادی پایتخت به فروش می‌رسد. این مسئله در وضعیت آشفته و نابسامان بازار آهن موضوع عجیب و غیرمنتظره‌ای می‌باشد.بازار داخلی فولاد کشور ما با وجود اینکه در جایگاه رتبه دهم می‌باشد، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا می‌باشد. علاوه بر این، در بخش صادرات نیز در قاره آفریقا و آسیا از صادرکنندگان مطرح به شمار می‌رود.با وجود رکود حاکم بر بازارهای جهانی، روند کاهشی حاکم بر آن و همچنین ثبات حاکم بر بازار ارز، مدتی است که بازار داخلی بازیچه آشفتگی و روند افزایشی با شیب تند و هیجانی قیمت‌ها در حوزه‌های مختلف شده‌است، که گاها از نرخ‌ فروش معادل ریالی رقبای ایران هم بالاتر دیده می‌شود.
کارشناسان بر این باورند که از مهم‌ترین دلایل افسارگسیختگی و روند صعودی قیمت‌ها در بازار داخلی، مشکل عدم حمایت تمام قد و بدون چون و چرای دولت از فولادسازان بزرگ، مصرف‌کنندگان نهایی و روند صادراتی مواد اولیه فولادسازان، می‌باشد.