امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

سیر آشفته حاکم بر بازار آهن این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/11/15 0
سیر آشفته حاکم بر بازار آهن این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بررسی و تحلیل‌ها در بازار آهن حاکی از آن هستند که در روز گذشته، بازار قوطی، پروفیل و انواع ورق فولادی روند مناسبی را طی نکرده‌است. در حال حاضر، سیر آشفته بازار آهن با نوسانات زیادی مواجه است و نمی‌توان آینده خوبی برای آن متصور شد. برخی از مقاطع فولادی به ویژه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بررسی و تحلیل‌ها در بازار آهن حاکی از آن هستند که در روز گذشته، بازار قوطی، پروفیل و انواع ورق فولادی روند مناسبی را طی نکرده‌است. در حال حاضر، سیر آشفته بازار آهن با نوسانات زیادی مواجه است و نمی‌توان آینده خوبی برای آن متصور شد. برخی از مقاطع فولادی به ویژه ورق با افزایش قیمتی حداقل 200 تومان به ازای هر کیلو مواجه شده‌است. با این حال، برخی از مبادی فروش در روز گذشته فروش خود را متوقف کردند.در حال حاضر، برای ورق آهن با ضخامت 2 میلی‌متر به عنوان یک محصول پرمصرف، قیمتی در حدود 7650 تا 7750 تومان اعلام شده‌است. کارشناسان بر این باورند که معاملات ورق کلاف گرم در بازار بورس کالا در روز گذشته بر قیمت این محصول در بازار داخلی تاثیر گذاشته‌است.
علاوه بر این، شنیده شده که بازار میلگرد آجدار به دلیل حجم ضعیف معاملات با رکود در روز قبل مواجه شده‌است. با اینکه میزان تقاضا در بازار میلگرد کاهش یافته، اما همچنان قیمت‌های پیشنهادی برای این کالا در بازه 5400 تا 5700 تومان به ازای هر کیلو می‌باشد. به طور کلی متوسط رشد قیمت این محصول در بین 50 تا 70 تومان در هفته جاری بوده‌است.
اخبارهای منتشر شده از تیرآهن‌ ذوبی حاکی از آن هستند که این کالا با رشد قیمتی معادل 5 تا 20 هزار تومان به ازای هر شاخه در برخی از مبادی پایتخت به فروش می‌رسد. این مسئله در وضعیت آشفته و نابسامان بازار آهن موضوع عجیب و غیرمنتظره‌ای می‌باشد.بازار داخلی فولاد کشور ما با وجود اینکه در جایگاه رتبه دهم می‌باشد، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا می‌باشد. علاوه بر این، در بخش صادرات نیز در قاره آفریقا و آسیا از صادرکنندگان مطرح به شمار می‌رود.با وجود رکود حاکم بر بازارهای جهانی، روند کاهشی حاکم بر آن و همچنین ثبات حاکم بر بازار ارز، مدتی است که بازار داخلی بازیچه آشفتگی و روند افزایشی با شیب تند و هیجانی قیمت‌ها در حوزه‌های مختلف شده‌است، که گاها از نرخ‌ فروش معادل ریالی رقبای ایران هم بالاتر دیده می‌شود.
کارشناسان بر این باورند که از مهم‌ترین دلایل افسارگسیختگی و روند صعودی قیمت‌ها در بازار داخلی، مشکل عدم حمایت تمام قد و بدون چون و چرای دولت از فولادسازان بزرگ، مصرف‌کنندگان نهایی و روند صادراتی مواد اولیه فولادسازان، می‌باشد.