امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

سیر آشفته حاکم بر بازار آهن این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰
سیر آشفته حاکم بر بازار آهن این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بررسی و تحلیل‌ها در بازار آهن حاکی از آن هستند که در روز گذشته، بازار قوطی، پروفیل و انواع ورق فولادی روند مناسبی را طی نکرده‌است. در حال حاضر، سیر آشفته بازار آهن با نوسانات زیادی مواجه است و نمی‌توان آینده خوبی برای آن متصور شد. برخی از مقاطع فولادی به ویژه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بررسی و تحلیل‌ها در بازار آهن حاکی از آن هستند که در روز گذشته، بازار قوطی، پروفیل و انواع ورق فولادی روند مناسبی را طی نکرده‌است. در حال حاضر، سیر آشفته بازار آهن با نوسانات زیادی مواجه است و نمی‌توان آینده خوبی برای آن متصور شد. برخی از مقاطع فولادی به ویژه ورق با افزایش قیمتی حداقل ۲۰۰ تومان به ازای هر کیلو مواجه شده‌است. با این حال، برخی از مبادی فروش در روز گذشته فروش خود را متوقف کردند.در حال حاضر، برای ورق آهن با ضخامت ۲ میلی‌متر به عنوان یک محصول پرمصرف، قیمتی در حدود ۷۶۵۰ تا ۷۷۵۰ تومان اعلام شده‌است. کارشناسان بر این باورند که معاملات ورق کلاف گرم در بازار بورس کالا در روز گذشته بر قیمت این محصول در بازار داخلی تاثیر گذاشته‌است.
علاوه بر این، شنیده شده که بازار میلگرد آجدار به دلیل حجم ضعیف معاملات با رکود در روز قبل مواجه شده‌است. با اینکه میزان تقاضا در بازار میلگرد کاهش یافته، اما همچنان قیمت‌های پیشنهادی برای این کالا در بازه ۵۴۰۰ تا ۵۷۰۰ تومان به ازای هر کیلو می‌باشد. به طور کلی متوسط رشد قیمت این محصول در بین ۵۰ تا ۷۰ تومان در هفته جاری بوده‌است.
اخبارهای منتشر شده از تیرآهن‌ ذوبی حاکی از آن هستند که این کالا با رشد قیمتی معادل ۵ تا ۲۰ هزار تومان به ازای هر شاخه در برخی از مبادی پایتخت به فروش می‌رسد. این مسئله در وضعیت آشفته و نابسامان بازار آهن موضوع عجیب و غیرمنتظره‌ای می‌باشد.بازار داخلی فولاد کشور ما با وجود اینکه در جایگاه رتبه دهم می‌باشد، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا می‌باشد. علاوه بر این، در بخش صادرات نیز در قاره آفریقا و آسیا از صادرکنندگان مطرح به شمار می‌رود.با وجود رکود حاکم بر بازارهای جهانی، روند کاهشی حاکم بر آن و همچنین ثبات حاکم بر بازار ارز، مدتی است که بازار داخلی بازیچه آشفتگی و روند افزایشی با شیب تند و هیجانی قیمت‌ها در حوزه‌های مختلف شده‌است، که گاها از نرخ‌ فروش معادل ریالی رقبای ایران هم بالاتر دیده می‌شود.
کارشناسان بر این باورند که از مهم‌ترین دلایل افسارگسیختگی و روند صعودی قیمت‌ها در بازار داخلی، مشکل عدم حمایت تمام قد و بدون چون و چرای دولت از فولادسازان بزرگ، مصرف‌کنندگان نهایی و روند صادراتی مواد اولیه فولادسازان، می‌باشد.