امروز : جمعه 9 خرداد 1399

قیمت پروفیل درب و پنجره : 100 تومان افزایش

قیمت پروفیل زد : 150 تومان افزایش

قیمت قوطی آهن : 30 تا 100 تومان افزایش

قیمت لوله صنعتی : 150 تومان افزایش

قیمت لوله مبلی : 1000 تومان افزایش

قیمت لوله داربستی : 50 تا 100 تومان افزایش

قیمت لوله گالوانیزه : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 70 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : اعلام شد

قیمت میلگرد شاهین بناب : 70 تا 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : 220 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 50 تا 500 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : ثابت

قیمت میلگرد گلستان : 50 تا 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 220 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 150 تا 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان افزایش

تداوم افزایش هیجان خرید در بازار آهن

1398/08/11 0
تداوم افزایش هیجان خرید در بازار آهن‌آلات - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هفته گذشته با وجود تعطیلی‌های متعدد و سکوت بازار نتوانست روزهای رضایت‌بخشی برای فعالان صنعت فولاد باشد. تحلیگران ما بر این باورند که بالا بودن قیمت محصولات به دو هفته گذشته برمی‌گردد. با این حال، رشد قیمت‌ها تنها به این روزهای اخیر مربوط می‌شود و هنوز نمی‌توان به طور قطعی از توقف…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، هفته گذشته با وجود تعطیلی‌های متعدد و سکوت بازار نتوانست روزهای رضایت‌بخشی برای فعالان صنعت فولاد باشد. تحلیگران ما بر این باورند که بالا بودن قیمت محصولات به دو هفته گذشته برمی‌گردد. با این حال، رشد قیمت‌ها تنها به این روزهای اخیر مربوط می‌شود و هنوز نمی‌توان به طور قطعی از توقف این جریان قیمت صعودی سخن گفت. علت این مسئله را می‌توان در دو بخش داده‌های اصلی در بازار داخلی و جو روانی افزایش قیمت‌ها، تحلیل نمود.

برای تحلیل جو روانی افزایش قیمت ایجاد شده برای آهن‌آلات لازم است نگاهی به حال و هوایی بازار آهن بیندازیم. همانطور که می‌دانید در روزهای پایانی مهرماه، آغاز رشد قیمت‌ها بود. در اوایل آبان شاهد مرحله بعدی رشد قیمت آهن‌آلات بودیم، که این رشد قیمت تا اینجا نیز ادامه داشته‌‌است. فعالان حوزه صنعت فولاد معتقدند این افزایش قیمت تداوم نخواهد یافت. می‌توان گفت هیجان خرید برخی از خریدارن هم به افزایش قیمت ‌آهن‌آلات دامن زده‌‌است و در صورت ادامه یافتن این تمایل شدید خرید می‌تواند باز هم رشد قیمت ادامه یابد. با توجه به شرایط موجود لازم است که فعالان بزرگ صنعت فولاد ایران مانند فولاد مبارکه یا ذوب آهن اصفهان به ثبات نسبی بازار کمک کنند.

طبق بررسی واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون میزان موجودی انبارهای صنایع فولادی در حال افزایش است. تداوم خرید از واحدهای تولید و زمان تحویل حدود ده روز نشان‌دهنده سوق بازار فولاد به سمت جذابیت خرید می‌باشد. با این حال، این افزایش هیجان خرید را نمی‌توان دلیلی بر کاهش قیمت‌ها دانست. هنوز هم می‌توان گفت که جو حاکم بر بازار فولاد روندی افزایشی دارد. در این شرایط باز هم می‌توان امیدوار بود که جو روانی ایجاد شده بر بازار رخدادی کوتاه مدت باشد، بنابراین امکان تغییر قیمت‌ها وجود دارد.

 


برچسب‌ها:

نظرات

  • کریمی

    سلام. اگر در کشور بعضی افراد نادانی نکنند و در زمان افزایش قیمت، شتاب به خرید نداشته باشند. میتوان امیدوار بود که شاید قیمت ها پایین بیاید ولی با وجود این نادان ها عمرا انتظار کاهش قیمت داشته باشید.