امروز : سه شنبه 17 تیر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : اعلام شد

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : اعلام شد

قیمت قوطی آهن : اعلام شد

قیمت پروفیل زد : 120 تومان افزایش

قیمت لوله مبلی : ثابت

قیمت لوله گالوانیزه : 100 تومان افزایش

قیمت لوله داربستی : 170 تومان افزایش

قیمت لوله صنعتی : 160 تومان افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 30 تا 80 هزار تومان افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان در کارخانه : اعلام شد

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه : 50 تا 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه : 100 تا 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 70 تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : 40 تا 140 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : 170 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : 80 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 110 تومان افزایش

بیم و امیدها در صنعت فولاد

1398/12/20 0
بیم و امیدها در صنعت فولاد ایران - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بیم و امید در صنعت فولاد، کارشناسان فعال در زمینه صنعت فولاد بر این باورند که با وجود اینکه بازار فولاد تحت تاثیر تحریم‌های بازار بین‌المللی فولاد و سنگ‌آهن سایر کشورها می‌باشد، اما تا کنون پیشرفت مناسبی داشته‌است. می‌توان عملکرد این صنعت را در این سال‌های اخیر ارزیابی کنیم و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بیم و امید در صنعت فولاد، کارشناسان فعال در زمینه صنعت فولاد بر این باورند که با وجود اینکه بازار فولاد تحت تاثیر تحریم‌های بازار بین‌المللی فولاد و سنگ‌آهن سایر کشورها می‌باشد، اما تا کنون پیشرفت مناسبی داشته‌است. می‌توان عملکرد این صنعت را در این سال‌های اخیر ارزیابی کنیم و به رشد آن پی ببریم.
همانطور که می‌دانید صنعت فولاد از جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد ایران برخوردار است. در سال‌های اخیر فولاد و صنایع وابسته به آن با توجه به کاهش درآمدهای نفتی کشور در پی تحریم‌های بین‌المللی توانسته‌اند نقش به سزایی در ارزآوری برای کشور ایفا کنند. به همین ترتیب، میزان اهمیت و اثرگذاری این صنعت نسبت به قبل بیشتر شده‌است.
به همین ترتیب، در این سال‌ها عملکرد مثبت صنایع فولاد کشور و میزان تاثیر آن بر رشد اقتصادی کشور، باعث شد که صنعت فولاد در دوره جدید تحریم‌های ایالات متحده و از همان سری نخست در لیست تحریم‌ها قرار گیرد.
تحریم‌ها از سوی دولت آمریکا باعث شده که در هر نوبت محدودیت‌های بیشتری بر صنعت فولاد ما اعمال شود. با این حال، در سال 2019 آمار مثبتی از عملکرد صنعت فولاد کشورمان ثبت شده‌است.
از سال قبل تاکنون بر میزان تحریم‌های وارد شده بر کشور از طرف آمریکا اضافه شد. سایر کشورها نیز بر علیه ایران دست به اقداماتی در ادامه تحریمات آمریکا زدند. در دور جدید تحریم‌ها با جدیت بیشتری اعمال شدند و صنایع فولاد، پتروشیمی نفت، حمل و نقل دریایی، بیمه، بانک، صنایع خودروسازی و غیره بر اقتصاد کشور تاثیر گذاشتند و در روند آن اخلال ایجاد کردند.
نزدیک به دو سال است که از شروع مجدد اعمال تحریم‌ها بر ایران می‌گذرد. به طور کلی، کشور ما در طی 4 مرحله تحریم شد و هر بار صنعت فولاد نیز جزو این تحریم‌ها قرار گرفت. می‌توان گفت که اولین تحریم‌ها از مردادماه سال اخیر شروع شدند که فولاد نیز از همان ابتدا جزو این تحریم‌ها بود.
در 13 آبان‌ماه سال 1379، در اردیبهشت و دی ماه سال 1398 نیز، این صنعت مجددا در معرض تهدید قرار گرفت. با وجود تمامی مشکلات ناشی از تحریم‌ها، در سال جاری عملکرد صنایع فولاد کشور در حوزه تولید و صادرات مثبت و درخشان ارزیابی شده‌است.
حضور نام صنعت فولاد کشور در لیست تحریم‌های ایالات متحده، نشان از اهمیت و اثرگذاری صنایع فولادی کشورمان دارد. بدون شک ایالات متحده نیز بر این باور بوده و هست که صنعت فولاد ایران، طی سال‌های اخیر عملکرد مثبتی از خود به نمایش گذاشته‌است. در نتیجه تحریم این صنعت که سهم به سزایی در توسعه اقتصادی کشورها بر عهده دارد، می‌تواند ضرری بر بدنه اقتصاد ایران وارد کند.


برچسب‌ها: