امروز : دوشنبه 6 بهمن 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

50 تا 650 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

50تا 150تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

50 هزارتومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

50 تومان

افزایش

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

بیم و امیدها در صنعت فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/20 0
بیم و امیدها در صنعت فولاد ایران - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بیم و امید در صنعت فولاد، کارشناسان فعال در زمینه صنعت فولاد بر این باورند که با وجود اینکه بازار فولاد تحت تاثیر تحریم‌های بازار بین‌المللی فولاد و سنگ‌آهن سایر کشورها می‌باشد، اما تا کنون پیشرفت مناسبی داشته‌است. می‌توان عملکرد این صنعت را در این سال‌های اخیر ارزیابی کنیم و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بیم و امید در صنعت فولاد، کارشناسان فعال در زمینه صنعت فولاد بر این باورند که با وجود اینکه بازار فولاد تحت تاثیر تحریم‌های بازار بین‌المللی فولاد و سنگ‌آهن سایر کشورها می‌باشد، اما تا کنون پیشرفت مناسبی داشته‌است. می‌توان عملکرد این صنعت را در این سال‌های اخیر ارزیابی کنیم و به رشد آن پی ببریم.
همانطور که می‌دانید صنعت فولاد از جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد ایران برخوردار است. در سال‌های اخیر فولاد و صنایع وابسته به آن با توجه به کاهش درآمدهای نفتی کشور در پی تحریم‌های بین‌المللی توانسته‌اند نقش به سزایی در ارزآوری برای کشور ایفا کنند. به همین ترتیب، میزان اهمیت و اثرگذاری این صنعت نسبت به قبل بیشتر شده‌است.
به همین ترتیب، در این سال‌ها عملکرد مثبت صنایع فولاد کشور و میزان تاثیر آن بر رشد اقتصادی کشور، باعث شد که صنعت فولاد در دوره جدید تحریم‌های ایالات متحده و از همان سری نخست در لیست تحریم‌ها قرار گیرد.
تحریم‌ها از سوی دولت آمریکا باعث شده که در هر نوبت محدودیت‌های بیشتری بر صنعت فولاد ما اعمال شود. با این حال، در سال 2019 آمار مثبتی از عملکرد صنعت فولاد کشورمان ثبت شده‌است.
از سال قبل تاکنون بر میزان تحریم‌های وارد شده بر کشور از طرف آمریکا اضافه شد. سایر کشورها نیز بر علیه ایران دست به اقداماتی در ادامه تحریمات آمریکا زدند. در دور جدید تحریم‌ها با جدیت بیشتری اعمال شدند و صنایع فولاد، پتروشیمی نفت، حمل و نقل دریایی، بیمه، بانک، صنایع خودروسازی و غیره بر اقتصاد کشور تاثیر گذاشتند و در روند آن اخلال ایجاد کردند.
نزدیک به دو سال است که از شروع مجدد اعمال تحریم‌ها بر ایران می‌گذرد. به طور کلی، کشور ما در طی 4 مرحله تحریم شد و هر بار صنعت فولاد نیز جزو این تحریم‌ها قرار گرفت. می‌توان گفت که اولین تحریم‌ها از مردادماه سال اخیر شروع شدند که فولاد نیز از همان ابتدا جزو این تحریم‌ها بود.
در 13 آبان‌ماه سال 1379، در اردیبهشت و دی ماه سال 1398 نیز، این صنعت مجددا در معرض تهدید قرار گرفت. با وجود تمامی مشکلات ناشی از تحریم‌ها، در سال جاری عملکرد صنایع فولاد کشور در حوزه تولید و صادرات مثبت و درخشان ارزیابی شده‌است.
حضور نام صنعت فولاد کشور در لیست تحریم‌های ایالات متحده، نشان از اهمیت و اثرگذاری صنایع فولادی کشورمان دارد. بدون شک ایالات متحده نیز بر این باور بوده و هست که صنعت فولاد ایران، طی سال‌های اخیر عملکرد مثبتی از خود به نمایش گذاشته‌است. در نتیجه تحریم این صنعت که سهم به سزایی در توسعه اقتصادی کشورها بر عهده دارد، می‌تواند ضرری بر بدنه اقتصاد ایران وارد کند.


برچسب‌ها:,