امروز : سه شنبه 30 دی 1399

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

نگرانی در مورد کاهش صادرات آهن و فولاد

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1397/09/05 1
نگرانی در مورد کاهش صادرات آهن و فولاد

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در طی گفت و گویی افزود: مردم انتظار دارند قیمت برخی کالاها به ویژه آهن همزمان با کاهش دلار سیری نزولی پیدا کند. این مسئله هم اکنون نمی‌تواند محقق شود و بازار آهن ظرفیت پذیرش نزول قیمت‌ها را ندارد. توقع مردم برای کاهش قیمت آهن همزمان با کاهش قیمت…

طبق گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در طی گفت و گویی افزود: مردم انتظار دارند قیمت برخی کالاها به ویژه آهن همزمان با کاهش دلار سیری نزولی پیدا کند. این مسئله هم اکنون نمی‌تواند محقق شود و بازار آهن ظرفیت پذیرش نزول قیمت‌ها را ندارد.

توقع مردم برای کاهش قیمت آهن همزمان با کاهش قیمت دلار

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، محمد آزاد در طی نشستی با خبرگزاری تسنیم عنوان کرد که امروز بازار آهن شرایط خاصی را دنبال می‌کند. او در ادامه افزود با توجه به اینکه مردم از دولت انتظار کاهش قیمت آهن همزمان با افت قیمت دلار را دارند، ممکن است قیمت آهن متناسب با قیمت دلار اندکی کاهش یابد.

احتمال افت صادرات فولاد در ماه‌های آتی

محمد آزاد در ادامه اضافه کرد که تغییرات بازار ارز به ضرر مردم است. در ماه‌های آتی کاهش صادرات آهن می‌تواند بر عملکرد فعالان بازار آهن و فولاد تاثیری منفی بگذارد. با وجود اینکه تولیدکنندگان در اهداف خود افزایش تولید را مد نظر قرار می‌دهند، اما با شروع فصل سرد کاهش تقاضا در بازار رخ می‌دهد. این مسئله باعث می‌شود که صادرات نیز کاهش یابد و تولیدکنندگان با مشکلات زیادی روبه‌رو شوند.
برخی معتقدند که تولیدکنندگان به عمد محصولات خود را در انبار نگه‌داری می‌کنند، اما وقتی تقاضایی در بازار نباشد آن‌ها مجبور به نگه‌داری کالاهای خود در انبار هستند. نمی‌توان این مسئله را به معنای احتکار تولیدکنندگان تلقی کرد.

ضروریت اجرای طرحی صحیح برای اصلاح بازار آهن

آزاد در ادامه گفت و گوی خود اشاره کرد که دولت باید خود را ملزم کند که تصمیمی جدی در جهت اصلاح بازار آهن اتخاذ کند. باید رونق به بخش تولید کارخانه‌جات برگردد و میزان تقاضا افزایش یابد. اگر بازار با شرایط موجود ادامه یابد تولیدکنندگان را وادار به توقف خواهد کرد و امکان فروش از آن‌ها سلب خواهد شد.
بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، قیمت هر کیلو میلگرد و آهن در بازار آهن امروز 4 هزار 200 تا 4 هزار 500 تومان می‌باشد. تنها در محصولات ورق نوسانات قیمتی رخ داده‌است. قیمت ورق برای هر کیلو حدود 5 هزار و 400 تومان تا 5 هزار و 500 تومان گزارش شده‌است.

نظرات

  • گودرزی

    همیشه با افزایش قیمت دلار قیمت آهن هم پابه پای آن افزایش پیدا میکنه ولی همین که قیمت دلار پایین میاد دیگه خبری از پایین اومدن قیمت آهن آلات نیست. همین موضوع باعث به هم ریختگی اوضاع آهن در کشور میشه.