امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

کاهش صادرات فولاد چین در سال اخیر

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/26 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سال 2019 کشور چین به اندازه 64.29 میلیون تن محصولات فولادی به سایر کشورها صادر کرد. این میزان از صادرات چین نسبت به سال گذشته در حدود 7.3 درصد کاهش یافته‌است. در ماه دسامبر نیز میزان صادرات فولاد در حدود 15.8 درصد افت سالانه داشته‌است. آمارها نشان می‌دهند که صادرات چین…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سال 2019 کشور چین به اندازه 64.29 میلیون تن محصولات فولادی به سایر کشورها صادر کرد. این میزان از صادرات چین نسبت به سال گذشته در حدود 7.3 درصد کاهش یافته‌است. در ماه دسامبر نیز میزان صادرات فولاد در حدود 15.8 درصد افت سالانه داشته‌است. آمارها نشان می‌دهند که صادرات چین نسبت به نوامبر در حدود 2.4 درصد بالا رفته و در نهایت میزان صادرات 4.68 میلیون تن ثبت شد.

طبق گزارشات ما در ماه دسامبر به اندازه 1.48 میلیون تن فولاد وارد کشور چین شده که این میزان از واردات فولاد نشان می‌دهد که حجم واردات فولاد این کشور به اندازه 46.8 درصد رشد سالانه و 42.3 درصد نیز ماهانه بهبود داشته‌است.

انجمن خودروسازان چین اظهار داشته که در سال 2019 میزان تولید و فروش خودرو در این کشور با وجود اینکه در نیمه دوم سال بهبود یافته، اما روندی نزولی در بازار خودرو حاکم بوده‌‍است. در سال گذشته 25.721 دستگاه خودرو در چین تولید شد. این میزان از تولید نسبت به سال اخیر در حدود 7.5 درصد کاهش یافته‌است. با وجود اینکه میزان فروش 8.2 درصد کمتر شده، اما 25.769 میلیون دستگاه ثبت شده‌است.

آمارها حاکی از آن هستند که کشور چین، بزرگترین تولیدکننده و فروشنده اتومبیل دنیا باقی مانده‌است. با این حال، میزان کاهش تولید در حدود 4.2 درصد از آن‌چه که انتظار می‌رفت، کاهش بیشتری داشته‌است.

بر اساس گزارشات ما، انجمن آهن و فولاد چین بیان کرد که در سال 2020 افزایش ظرفیت تولید فولاد در این کشور ممنوع می‌باشد. اعمال این سیاست همراه با طرح اصلاح ساختاری و توازن عرضه و تقاضای فولاد در کشور چین می‌باشد. در سال 2019 برای شرکت‌های فولادی چین به اندازه 26 میلیارد دلار سوددهی پیش‌بینی شده‌بود. این انجمن در شرف از رده خارج کردن تکنولوژی‌های قدیمی تولید فولاد می‌باشد.

از طرف دیگر انجمن آهن و فولاد چین به عرضه مازاد فولاد در این کشور هشدار داده‌اند، زیرا احتمال می‌رود که میزان تقاضا در راستای رشد عرضه افزایش نیابد.

پیش‌بینی می‌شود که در سال 2020، تولید فولاد خام چین شبیه به سال اخیر به اندازه 6 درصد رشد بیابد، اما میزان تقاضا تا 2 درصد دچار افت شود.


برچسب‌ها: