امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

تعطیلی بازار میلگرد چین در پی شیوع ویروس کرونا

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰
تعطیلی بازار میلگرد چین در پی شیوع ویروس کرونا

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تعطیلی بازار میلگرد چین، در حال حاضر بازار میلگرد چین در سکوت به سر می‌برد. فعلا بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل است و فعالان بازار به تعطیلات رفته‌اند. شیوع ویروس کرونا باعث نگرانی اغلب افراد و فعالان بازار محصولات فولادی شده‌است. مشخص نیست که بعد از تعطیلات سال…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تعطیلی بازار میلگرد چین، در حال حاضر بازار میلگرد چین در سکوت به سر می‌برد. فعلا بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل است و فعالان بازار به تعطیلات رفته‌اند.

شیوع ویروس کرونا باعث نگرانی اغلب افراد و فعالان بازار محصولات فولادی شده‌است. مشخص نیست که بعد از تعطیلات سال نو چین روند قیمت‌ها چگونه باشد.

در بازار داخلی شانگ‌های، قیمت‌ها در بازه بین ۵۲۷ تا ۵۳۱ دلار برای هر تن درب کارخانه و در ثبات است. قیمت نهایی میلگرد در بازار صادرات چین نیز در حدود ۴۷۲ دلار برای هرتن فوب ثبت شده که تغییر چشمگیری نداشته‌است.

طبق بررسی‌ها ما پس از تعطیلات فستیوال بهاره در چین شاید قیمت‌ها به سرعت بهبود نیابد، چرا که احتمالا کارگران ساختمانی به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی‌های احتمالی فعالیت‌های ساختمانی، دیرتر به سر کار برگردند. البته در کل پیش‌بینی شده که برای سال ۲۰۲۰ روند سرمایه‌گذاری‌ها در چین بیشتر از سال ۲۰۱۹ باشد و می‌توان گفت چشم‌انداز درازمدت خوش‌بینانه است. نگرانی‌ها در مورد ویروس کرونا در چین و کاهش تقاضا به دلیل تعطیلات سال نو بر جو بازار سنگ‌آهن اثر منفی داشته‌‍است. تردیدها در مورد تقاضای فولاد چین در درازمدت نیز فراوان است و از این رو قیمت نزولی شده‌است. آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ‌آهن با خلوص ۶۲ درصد روز گذشته در ثبات بوده و ۹۲.۰۵ دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شده‌است. قرارداد سواپ فوریه نیز ۳.۲۰ دلار ارزان‌تر شده و با قیمت ۹۰.۹۵ دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد.

فعالان بازار انتظار دارند با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های فعالیت در فضای آزاد، تقاضای فولاد بخش ساخت و ساز در این کشور کمتر شود و بر تقاضای سنگ‌آهن نیز اثر بگذارد ولی هنوز هیچکس نمی‌داند وخامت اوضاع تا چه میزان خواهد بود.