امروز : چهارشنبه 8 بهمن 1399

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و برحی 100 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

50 تا 100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

20 تا 100 هزارتومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

450 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

550 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

رشد بهای ورق گرم صادراتی کشور چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/10/04 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی چین قیمت ورق گرم بین 556 تا 558 دلار برای هر تن درب کارخانه از ثبات مناسبی برخوردار بوده‌است. با اینکه در بازار فعالیت زیادی وجود نداشته اما قیمت‌های صادراتی بهبود یافته‌است. خریداران نیز این رشد قیمت را قبول کردند. آمارها حاکی از آن هستند که قیمت پیشنهادی صادراتی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی چین قیمت ورق گرم بین 556 تا 558 دلار برای هر تن درب کارخانه از ثبات مناسبی برخوردار بوده‌است. با اینکه در بازار فعالیت زیادی وجود نداشته اما قیمت‌های صادراتی بهبود یافته‌است. خریداران نیز این رشد قیمت را قبول کردند.

آمارها حاکی از آن هستند که قیمت پیشنهادی صادراتی ورق گرم در حدود 5 دلار رشد یافته‌است. در نهایت این کالا با قیمت 483 دلار برای هر تن فوب ثبت شد. برخی از عرضه‌کنندگان توانستند کالای خود را با قیمت 485 دلار برای هر تن فوب به فروش برسانند. تعدادی از کارخانه‌ها برای محصولات فولادی خود قیمتی معادل 500 دلار برای هر تن فوب در نظر گرفتند.

پایین‌ترین قیمت مورد پذیرش بازار صادرات ورق گرم چین به عقیده برخی از فعالان بازار بین 480 تا 485 دلار برای هر تن فوب بوده و این در حالی است که در هفته گذشته قیمت این کالا بین بازه 475 تا 480 دلار بوده‌است.

در اروپا و آمریکا، به دلیل تعطیلات کریسمس بازار واردات عرضه‌کننده‌ها در سکوت به سرد می‌برد. میانگین قیمت قراضه آهن سنگین در ترکیه در حدود 298.42 دلار برای هر تن سی اف آر است. بازار قراضه در این روزها از ثبات برخوردار است. هم اکنون میانگین قیمت قراضه سنگین 20-80 در آمریکا در حدود 303.39 دلار می‌باشد. تفاوت قیمت محصول آمریکا با محصول اروپا در حدود 4.97 دلار برای هر تن می‌باشد.


برچسب‌ها:

نظرات

  • پدرام گرجی

    آیا افزایش قیمت ورق گرم در چین باعث افزایش قیمت ورق در ایران هم میشه؟؟