امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

بی تفاوتی مسئولان نسبت به بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۲۶ تیر ۱۳۹۹ ۰
بی تفاوتی مسئولان نسبت به بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شنیده ها از وضعیت بازارآهن حاکی از این است که طی روز گذشته بازار میلگرد آجدار کاملا گیج و سوار بر هیجان بوده است. برخی کارشناسان معتقدند که این نابه سامانی ماه مرداد، به امید خدا فروکش می کند و تقاضای اسکناس دلار و تعدیل نرخ ارز بسیار نزدیک است و این شرایط رویایی با آغاز…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شنیده ها از وضعیت بازارآهن حاکی از این است که طی روز گذشته بازار میلگرد آجدار کاملا گیج و سوار بر هیجان بوده است. برخی کارشناسان معتقدند که این نابه سامانی ماه مرداد، به امید خدا فروکش می کند و تقاضای اسکناس دلار و تعدیل نرخ ارز بسیار نزدیک است و این شرایط رویایی با آغاز ماه های محرم و صفر که رکود سنتی بازار را نیز به همراه دارد به تحقق نزدیک تر می شود.

نرخ های کنونی حاکم شده بر بازار داخلی فولاد، متاثر از کمبود مصنوعی ایجاد شده و سوار بر هیجانات دلاری در مدیریت کاملا غلط و مغایر با اقتصادی مقاومتی می باشد چراکه بنگاه های بزرگ و استراتژیک خصولتی کشور، بصورت خود مختار و کاملا منفعت طلبانه، در نبود یک متولی دلسوز برای مدیریت بازار داخلی فولاد کشور، با اولویت قرار دادن منافع صنفی، با اعمال نفوذ سیاست های منفعت طلبانه خود در بدنه نظارتی دولت، در حال نابود کردن قدرت خرید مردم با منطق دلاری خود هستند. هرطور و با هر قیمتی که نرخ دلار و محصولات صادراتی فولاد را حساب کنید، قیمت های کنونی بازار داخلی فولاد به خصوص ورق و تیرآهن و محصولات تولید شده از انها، نفس مصرف کننده داخلی را با این قیمت ها بریده و مردم را مغبون می‌کند، هیجانات کاذبی که منشاء آن به نوسانات نرخ دلار بسته شده حالا رمقی برای آندسته از مردم با قدرت خرید ضعیف و حتی متوسط باقی نگذاشته است.
برخی از فعالان بازارآهن، تشکیل کمیته‌ای در ستاد تنظیم بازار را برای واقعی کردن تقاضای ورق فولاد مچینگ یک کار عبث می دانند چراکه ورود  هر شرکتی به جز تولید کنندگان در مچینگ تخلف است و هر کس که قرار است از بورس، فولاد تهیه کند، باید واحد تولیدی باشد که در سامانه بهینه یاب مقادیر، ظرفیت و نیاز و غیره آن درج شده باشد و بدین صورت نیست که آزاد باشد و هرکس، هرچقدر که تقاضا دهد. تولید کننده‌ای هم که ورق فولادی از مچینگ خریده و تولیدی انجام نداده و ورق را در بازار آزاد می‌فروشد، متخلف است.