امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : با نوسانات قیمت متغیر اعلام شد

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 20 تا 100 هزار تومان تنها در برخی سایزها افزایش

قیمت قوطی آهن : 700 تا 800 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 70 تومان افزایش

بی تفاوتی مسئولان نسبت به بازار آهن

1399/04/26 0
بی تفاوتی مسئولان نسبت به بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شنیده ها از وضعیت بازارآهن حاکی از این است که طی روز گذشته بازار میلگرد آجدار کاملا گیج و سوار بر هیجان بوده است. برخی کارشناسان معتقدند که این نابه سامانی ماه مرداد، به امید خدا فروکش می کند و تقاضای اسکناس دلار و تعدیل نرخ ارز بسیار نزدیک است و این شرایط رویایی با آغاز…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شنیده ها از وضعیت بازارآهن حاکی از این است که طی روز گذشته بازار میلگرد آجدار کاملا گیج و سوار بر هیجان بوده است. برخی کارشناسان معتقدند که این نابه سامانی ماه مرداد، به امید خدا فروکش می کند و تقاضای اسکناس دلار و تعدیل نرخ ارز بسیار نزدیک است و این شرایط رویایی با آغاز ماه های محرم و صفر که رکود سنتی بازار را نیز به همراه دارد به تحقق نزدیک تر می شود.

نرخ های کنونی حاکم شده بر بازار داخلی فولاد، متاثر از کمبود مصنوعی ایجاد شده و سوار بر هیجانات دلاری در مدیریت کاملا غلط و مغایر با اقتصادی مقاومتی می باشد چراکه بنگاه های بزرگ و استراتژیک خصولتی کشور، بصورت خود مختار و کاملا منفعت طلبانه، در نبود یک متولی دلسوز برای مدیریت بازار داخلی فولاد کشور، با اولویت قرار دادن منافع صنفی، با اعمال نفوذ سیاست های منفعت طلبانه خود در بدنه نظارتی دولت، در حال نابود کردن قدرت خرید مردم با منطق دلاری خود هستند. هرطور و با هر قیمتی که نرخ دلار و محصولات صادراتی فولاد را حساب کنید، قیمت های کنونی بازار داخلی فولاد به خصوص ورق و تیرآهن و محصولات تولید شده از انها، نفس مصرف کننده داخلی را با این قیمت ها بریده و مردم را مغبون می‌کند، هیجانات کاذبی که منشاء آن به نوسانات نرخ دلار بسته شده حالا رمقی برای آندسته از مردم با قدرت خرید ضعیف و حتی متوسط باقی نگذاشته است.
برخی از فعالان بازارآهن، تشکیل کمیته‌ای در ستاد تنظیم بازار را برای واقعی کردن تقاضای ورق فولاد مچینگ یک کار عبث می دانند چراکه ورود  هر شرکتی به جز تولید کنندگان در مچینگ تخلف است و هر کس که قرار است از بورس، فولاد تهیه کند، باید واحد تولیدی باشد که در سامانه بهینه یاب مقادیر، ظرفیت و نیاز و غیره آن درج شده باشد و بدین صورت نیست که آزاد باشد و هرکس، هرچقدر که تقاضا دهد. تولید کننده‌ای هم که ورق فولادی از مچینگ خریده و تولیدی انجام نداده و ورق را در بازار آزاد می‌فروشد، متخلف است.