امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

بازار آهن در سکوت

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/01/16 ۰
بازار آهن در سکوت

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، به گفته مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بازار آهن و فولاد در سال ۱۴۰۰ آرام پیش بینی می شود وی بیان کرد: با تغییر رئیس جمهور در نیمه اول امسال، قیمت ارز و همچنین محصولات فولادی نیز با کاهش همراه خواهند بود. اما در روزهای گذشته با قوت گرفتن احتمال احیای…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، به گفته مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بازار آهن و فولاد در سال ۱۴۰۰ آرام پیش بینی می شود وی بیان کرد: با تغییر رئیس جمهور در نیمه اول امسال، قیمت ارز و همچنین محصولات فولادی نیز با کاهش همراه خواهند بود. اما در روزهای گذشته با قوت گرفتن احتمال احیای برجام و صحبت های برخی مسئولان نه تنها بازار آهن بلکه تمامی بازارها در انتظار و سکوت به سر میبرند که حتی روند نزولی نیز در این بازارها به چشم میخورد. 

در این صورت می توان گفت که تقریبا این روزها هیچ بازاری از انتظارات برجامی در امان نمانده و البته بدیهی است که در هر برهه زمانی که نرخ ارز با نزول همراه بوده و به نوعی امیدها برای افزایش ارزش پول ملی پررنگ شده، شاهد بوده‌ایم که قیمت های بازارهای کالایی در مسیر عقب‌ نشینی به لحاظ خاصیت چسبندگی به قیمت های افزایش یافته پیشین؛ از خود مقاومت سرسختانه ای نشان داده‌اند. 

ولی هر بار که این امیدها به واقعیت تبدیل نشده، این مقاومت متاسفانه سخت و سخت تر شده، چرا که اعتماد به گشایش اقتصادی با امید به رفع تحریم ها هربار کمتر شده است. نکته قابل اهمیت این است که اگر انتظارات برجامی که برای چندمین بار از روز گذشته در سطح جامعه قوت گرفته، چنانچه به هر دلیل محقق نشود؛ آنگاه شرایط به مراتب غیرقابل پیش بینی تر و دشوار تری را پیش رو خواهیم داشت.

در کل هنوز بازار آهن و فولاد به روال عادی خود بازنگشته اند، اما نزولی شدن نرخ دلار در روز گذشته موجب شده است که خریداران فعلا به امید کاهش قیمت‌ها از خرید خود عقب نشینی کنند. همچنین تا ظهر روز گذشته دلار نزدیک به ۳۵۰ تومان دیگر کاهش پیدا کرد که به دنبال آن در بازار مقاطع فولادی هم قیمت‌ها اغلب با ثبات یا کاهش نسبی همراه بوده است.