امروز : چهارشنبه 30 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت پروفیل زد : ثابت

قیمت قوطی آهن : 100 تومان کاهش

قیمت انواع لوله : ثابت و برخی 50 تا 300 تومان کاهش

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان : 800 تومان کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 500 تومان کاهش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 900 تومان کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب : ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : اعلام شد

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان : 1000 تومان کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 530 تومان کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تا 900 تومان کاهش

قیمت میلگرد هشترود : 450 تا 900 تومان کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب : 100 تومان کاهش

قیمت میلگرد شاهرود : 900 تا 950 تومان کاهش

قیمت میلگرد حسن رود : 400 تا 500 تومان کاهش

قیمت میلگرد اردبیل : 500 تومان کاهش

قیمت میلگرد گلستان : ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان : 530 تومان کاهش

قیمت میلگرد راد همدان : 500 تومان کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 720 تومان کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 400 تا 500 تومان کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

بررسی عوامل موثر در نرخ سنگ آهن

1398/08/06 1
بررسی عوامل موثر در نرخ سنگ آهن

طبق نظر کارشناسان آهن ملل اصفهان، نرخ فروش به دلیل عوارض صادرات سنگ آهن همچنان بالا می‌باشد. هم اکنون هزینه‌های تولید کاهش یافته، اما هنوز تغییری در نرخ فروش حاصل نشده‌ است. با وضع عوارض صادرات سنگ آهن در ابتدای مهرماه، امید است که روند تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت‌های فعال در زمینه فولاد بهبود یابد، اما هنوز برخی…

طبق نظر کارشناسان آهن ملل اصفهان، نرخ فروش به دلیل عوارض صادرات سنگ آهن همچنان بالا می‌باشد. هم اکنون هزینه‌های تولید کاهش یافته، اما هنوز تغییری در نرخ فروش حاصل نشده‌ است. با وضع عوارض صادرات سنگ آهن در ابتدای مهرماه، امید است که روند تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت‌های فعال در زمینه فولاد بهبود یابد، اما هنوز برخی در پی اخذ قراردادهای اخیر خود، همچنان پیگیر صادرات سنگ آهن می‌باشند. این مسئله طول چندانی نخواهد کشید و عوارض وضع شده برای کالای سنگ آهن می‌تواند کمک چندانی به اقتصاد کشور در روزهای آتی داشته باشد.

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازارهای جهانی تحلیل نرخ سنگ آهن اهمیت ویژه‌ای دارد، که این مسئله می‌تواند گاهی باعث افزایش سنگ آهن می‌شود. علاوه بر این، گاهی هم آنقدر نرخ سنگ آهن پایین می‌آید که حتی صادرات بدون عوارض هم انگیزه لازم را برای صادرکننده‌گان سنگ آهن ایجاد نمی‌کند. اخذ هرگونه عوارضی برای سنگ آهن می‌تواند بر قیمت نهایی فولاد اثرگذار باشد. دلیل این امر را می‌توان این مسئله دانست که حدود 30 تا 40 درصد هزینه‌های فولاد به قیمت سنگ آهن اختصاص دارد. با این حال، نمی‌توان به کاهش قیمت فولاد امیدی داشت. این مسئله فقط می‌تواند برای حجم صادرات کشور مفید باشد و باعث می‌شود تولید به هزینه‌ای مقرون به صرفه‌ و اقتصادی‌تر انجام شود.

طبق اظهارات رئیس انجمن فولاد، حدود 8 میلیون تن برای صادرات فولاد پیش ‌بینی شده بود، اما این مقدار به احتمال زیاد افزایش خواهد یافت، زیرا بازار داخل آهن‌آلات این روزها رونق چندانی ندارد.


برچسب‌ها:

نظرات

  • مصرف کننده

    صادرات سنگ آهن باعث افزایش قیمت محصولات فولادی در داخل میشه. پس باید جلوی صادرات اضافه گرفته بشه که بازار داخل نوسانات زیاد نداشته باشد.