امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

عوامل موثر بر بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/11/21 0
عوامل موثر بر بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، یکی ازعوامل تاثیر گذار بر بازار آهن و فولاد را می توان نرخ دلار دانست که این روزها با نوسانات زیادی همراه است در روز گذشته نیز شاهد این نوسانات بودیم که در اوایل روز با رشد زیادی همراه بود ولی در ادامه کمی کاهش یافت و بعد از ساعاتی دوباره به روند رو به رشد…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، یکی ازعوامل تاثیر گذار بر بازار آهن و فولاد را می توان نرخ دلار دانست که این روزها با نوسانات زیادی همراه است در روز گذشته نیز شاهد این نوسانات بودیم که در اوایل روز با رشد زیادی همراه بود ولی در ادامه کمی کاهش یافت و بعد از ساعاتی دوباره به روند رو به رشد خود بازگشت که در کل با افزایش ۶۲۰ تومانی نسبت به روزهای گذشته به ۲۴ هزار و ۷۲۰ تومان رسید. اما در این میان بانک مرکزی نرخ فروش اسکناس دلار صرافی ملی را در رقم ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان ثابت نگه داشت. 

بازار ارز که تا چند روز اخیر دچار ابهاماتی بود با در نظر گرفتن صحبت های بایدن در روز یکشنبه در رابطه با اینکه تا اقدامات خارج از برجام ایران متوقف نشود تحریم های اعمال شده لغو نخواهد شد، دیگر امیدی به کاهش شدید نرخ ارز نیست. البته با مدیریت بانک مرکزی تا زمان انتخابات ریاست جمهوری می توان از رشد چشم گیر دوباره نرخ ارز جلوگیری کرد. با توجه به همین مسائل امید آنچنانی به بازگشت دلار به کانال ۲۳ هزار تومانی نیست و در رابطه با افزایش نرخ دلار تا کانال ۲۶ هزار تومانی هم میتوان اظهار داشت که اندکی بعید به نظرت می رسد ولی با وقوع اتفاقات سیاسی غیرممکن هم نیست.
 
اما یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر بازار فولاد و آهن نرخ پایه محصولات فولادی در بورس کالاست، این روزها شاهد کاهش نرخ محصولات فولادی منطقه CIS بودیم که این قیمت ها حتی پایین تر از قیمت های کف بازار است در این صورت امکان تحریک بازار آزاد از سوی بورس کالا وجود ندارد. حال آن که پیش بینی ها برای آینده بازار جهانی فولاد حاکی ازآن است که در این بازار احتمال  تداوم روند نزولی و یا حداقل ثبات نسبی نرخ محصولات فولادی در کل سطح جهان در هفته های آینده،  وجود دارد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.