امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

عرضه شمش فولادی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/01/15 ۰
عرضه شمش فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته اول سال جاری انواع شمش فولادی ۱۲۸ هزار تن با قیمت ۱۰ هزار و ۶۷۰ تومان به ازای هر کیلوگرم عرضه شد که با توجه به تعطیلی هفته اول فروردین، بهای پایه شمش فولاد برای عرضه در هفته دوم این ماه برابر قیمت پایه شمش در هفته پایانی اسفند تعیین شد که…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته اول سال جاری انواع شمش فولادی ۱۲۸ هزار تن با قیمت ۱۰ هزار و ۶۷۰ تومان به ازای هر کیلوگرم عرضه شد که با توجه به تعطیلی هفته اول فروردین، بهای پایه شمش فولاد برای عرضه در هفته دوم این ماه برابر قیمت پایه شمش در هفته پایانی اسفند تعیین شد که با استقبال خوبی نیز از جانب خریداران رو به رو شد به طوری که مصرف کنندگان شمش فولادی، تقاضایی برابر با ۱۵۵ هزار تن را در این بازار به ثبت رساندند که در آخر ۹۳ تن شمش در روز سه شنبه دهم فروردین ماه معامله شد. 

همین استقبال و رقابت برای خرید شمش فولادی سبب شد تا میانگین بهای معامله شمش به ۱۰ هزار و ۷۵۰ تومان برسد و با اتمام تعطیلات و همچنین با اتمام فصل سرما و بارندگی بهبود در بازار شمش و محصولات فولادی در هفته های ابتدایی سال قابل پیش بینی بود. این گونه به نظر می رسد که تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی در انتظار بهبود بازار در ماه های آتی است  و از این رو درصدد خرید مواد اولیه هستند. 

نرخ ارز نیمایی نیز از دیگر عواملی است که در تعیین بهای پایه شمش فولادی تاثیر گذار است که نرخ نیمایی درپایان سال گذشته وارد روند نزولی شد که این روند در هفته دوم امسال نیز قابل شهود بود در این صورت برآورد می شود که نرخ پایه شمش فولاد از نرخ نیمایی نیز سیگنال های کاهش دریافت کند.

و اما بازار فیزیکی بورس کالا در هفته ابتدایی سال جاری میزبان عرضه انواع مقاطع طویل فولادی نیز بود؛ به طوری که تولیدکنندگان میلگرد بالغ بر ۷۵ هزار تن انواع میلگرد را در این بازار با نرخ پایه ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان عرضه کردند؛ که برعکس سال گذشته، استقبال خوبی از میلگرد فولادی عرضه شده در این بازار ظرف هفته ابتدایی امسال شد. با استقبال خریداران تقاضای ۱۰۸ هزارتنی در این بازار به ثبت رسید که در نهایت ۵۵ هزار تن میلگرد فولادی در این بازار معامله شد.