امروز : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

130 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

عرضه شمش فولادی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/01/15 0
عرضه شمش فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته اول سال جاری انواع شمش فولادی ۱۲۸ هزار تن با قیمت ۱۰ هزار و ۶۷۰ تومان به ازای هر کیلوگرم عرضه شد که با توجه به تعطیلی هفته اول فروردین، بهای پایه شمش فولاد برای عرضه در هفته دوم این ماه برابر قیمت پایه شمش در هفته پایانی اسفند تعیین شد که…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته اول سال جاری انواع شمش فولادی ۱۲۸ هزار تن با قیمت ۱۰ هزار و ۶۷۰ تومان به ازای هر کیلوگرم عرضه شد که با توجه به تعطیلی هفته اول فروردین، بهای پایه شمش فولاد برای عرضه در هفته دوم این ماه برابر قیمت پایه شمش در هفته پایانی اسفند تعیین شد که با استقبال خوبی نیز از جانب خریداران رو به رو شد به طوری که مصرف کنندگان شمش فولادی، تقاضایی برابر با ۱۵۵ هزار تن را در این بازار به ثبت رساندند که در آخر ۹۳ تن شمش در روز سه شنبه دهم فروردین ماه معامله شد. 

همین استقبال و رقابت برای خرید شمش فولادی سبب شد تا میانگین بهای معامله شمش به ۱۰ هزار و ۷۵۰ تومان برسد و با اتمام تعطیلات و همچنین با اتمام فصل سرما و بارندگی بهبود در بازار شمش و محصولات فولادی در هفته های ابتدایی سال قابل پیش بینی بود. این گونه به نظر می رسد که تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی در انتظار بهبود بازار در ماه های آتی است  و از این رو درصدد خرید مواد اولیه هستند. 

نرخ ارز نیمایی نیز از دیگر عواملی است که در تعیین بهای پایه شمش فولادی تاثیر گذار است که نرخ نیمایی درپایان سال گذشته وارد روند نزولی شد که این روند در هفته دوم امسال نیز قابل شهود بود در این صورت برآورد می شود که نرخ پایه شمش فولاد از نرخ نیمایی نیز سیگنال های کاهش دریافت کند.

و اما بازار فیزیکی بورس کالا در هفته ابتدایی سال جاری میزبان عرضه انواع مقاطع طویل فولادی نیز بود؛ به طوری که تولیدکنندگان میلگرد بالغ بر ۷۵ هزار تن انواع میلگرد را در این بازار با نرخ پایه ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان عرضه کردند؛ که برعکس سال گذشته، استقبال خوبی از میلگرد فولادی عرضه شده در این بازار ظرف هفته ابتدایی امسال شد. با استقبال خریداران تقاضای ۱۰۸ هزارتنی در این بازار به ثبت رسید که در نهایت ۵۵ هزار تن میلگرد فولادی در این بازار معامله شد.