امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

دستگیری کلاهبرداران بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/04 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شرایط بازار آهن در روزهای گذشته مناسب نبوده‌است. به طوری که می‌توان گفت بازار وضعیت آشفته و نامنظمی را به خود گرفته بود. آشتفگی بازار به حدی گزارش شده که در برخی موارد نیز شاهد قیمت‌های بی اساس برای برخی از محصولات فولادی نیز بودیم. با وجود اینکه نظارت مناسبی بر بازار…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شرایط بازار آهن در روزهای گذشته مناسب نبوده‌است. به طوری که می‌توان گفت بازار وضعیت آشفته و نامنظمی را به خود گرفته بود. آشتفگی بازار به حدی گزارش شده که در برخی موارد نیز شاهد قیمت‌های بی اساس برای برخی از محصولات فولادی نیز بودیم. با وجود اینکه نظارت مناسبی بر بازار آهن وجود داشت، اما آمارها حاکی از آن است که در برخی موارد محصول میلگرد مرز قیمت 4600 تومان برای هر کیلو را گذراند. با اینکه هنوز هم نوسانات و قیمت‌های بی اساس در بازار آهن دیده می‌شود، اما در چند روز گذشته آرامشی خاصی در بازار عرضه و تقاضا حاکم شد.

طبق بررسی‌های آهن ملل اصفهان، دیروز از روند قیمت صعودی که در بازار برقرار بود، کاسته شد. در واقع مقداری از بی‌نظمی موجود در بازار کاهش پیدا کرد. نوسانات قیمت حاکم بر بازار باعث شد برخی از خریداران مدتی از اقدامات جدی خود برای خرید و تامین نیاز مصرفی خود صرف‌نظر کنند. آنان با امید برگشت بازار به سمت قیمت‌های حقیقی فعلا از خرید دست نگه‌داشتند. در این میان، نقش دلالان و سوداگران برای سودجویی بیشتر و اختلال در بازار را نیز نباید نادیده گرفت. این افراد با نابسامانی در بازار آهن باعث ایجاد روندی صعودی برای قیمت‌ها می‌شوند و همواره از موضع خود عقب ننشسته‌اند. بنابراین، لازم است که هم خریداران و هم فروشندگان واقعی هوشیاری خود را حفظ کنند.

در شهرستان بناب و در روزهای اخیر خبر دستگیری 3 کلاهبردار حرفه‌ای با مبلغی حدود 500 میلیارد ریال کلاهبرداری منتشر شد. پلیس آگاهی با کشف محل اختفای این کلاهبرداران که با صدور چک‌های بلامحل اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده‌بودند، آنان را دستگیر کرد. فرمانده نیروی انتظامی این استان در طی گفت و گویی در همین راستا عنوان کرد که متهمان در بازجویی‌های خود اعتراف کردند که مبلغی معادل 500 میلیارد ریال از آهن‌فروشی‌های شهرستان بناب و شهرستان‌های همجوار کلاهبرداری کردند.