امروز : شنبه 3 آبان 1399

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : ثابت

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : 200 تومان کاهش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 300 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 300 تومان افزایش

قیمت انواع لوله : ثابت و برخی 200 تومان کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه : 200 تا 500 تومان افزایش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه : 100 تا 200 تومان افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 10 تا 50 هزار تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه : با نوسانات قیمت متغیر افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 300تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 200تا 300تومان افزایش

قیمت میلگرد درپاد تبریز : ثابت

قیمت میلگرد هشترود : 100تا 150تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 550 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد گلستان : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 100 تا 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان مجدد افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 170 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان : ثابت

حاکم شدن آرامشی نسبی بر بازار آهن

1399/07/24 0
آرامش نسبی بر بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، به نظر می ‌رسد ارزپاشی‌ های بانک مرکزی فعلا جواب داده و نرخ دلار در بازار آزاد کمی آرام گرفته، در بازار آزاد آهن نیز کوره گرانی فعلا خاموش شده و آرامشی نسبی حکم‌ فرماست؛ به نحوی که اغلب قیمت‌ ها روی قله تاریخی خود فعلا نه میلی به پایین آمدن دارند و نه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، به نظر می ‌رسد ارزپاشی‌ های بانک مرکزی فعلا جواب داده و نرخ دلار در بازار آزاد کمی آرام گرفته، در بازار آزاد آهن نیز کوره گرانی فعلا خاموش شده و آرامشی نسبی حکم‌ فرماست؛ به نحوی که اغلب قیمت‌ ها روی قله تاریخی خود فعلا نه میلی به پایین آمدن دارند و نه میلی به بالا رفتن از خود نشان می ‌دهند.

امروز همچنین شاهد عرضه نسبتا مناسب مقاطع فولادی در بورس کالا بودیم که البته طبق صحبت‌ های بیشتر کارشناسان بازار آهن این حجم عرضه ‌ها همچنان حدود نصف تعهد نوردکاران برای عرضه محصولاتشان در بورس است. با این حال، در روز جاری همان ‌طور که پیش ‌بینی کرده بودیم، معاملات مقاطع فولادی در بورس کالا در سایه ثبات نسبی نرخ ارز آرام پیش رفت و میانگین ساده قیمت‌ های پیشنهادی میلگرد حدود ۵ درصد از متوسط نرخ ‌های پایه و نزدیک ۵ درصد نیز از میانگین موزون قیمت ‌های هفته پیش بیشتر بود. اما نرخ نهایی قیمت‌ های پیشنهادی برای میلگرد به ۱۱ هزار و ۴۴۰ تومان (بدون احتساب مالیات) رسید که این قیمت تنها حدود ۱۰ درصد بالاتر از نرخ نهایی میانگین موزون شمش بلوم در معاملات دیروز بورس کالاست.

همچنین  در میان قیمت‌ های اعلام ‌شده از سوی نوردکاران فولادی در روز گذشته، شاهد ثبات نسبی نرخ بیشتر انواع میلگرد آجدار هستیم و البته در این میان، تعداد معدودی از مبادی فروش میلگرد هم نرخ‌ هایشان را بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان پایین آورده ‌اند. همچنین بیشتر فروشندگان محصولات حوزه نبشی و ناودانی نیز تغییرات چندانی در قیمت ‌هایشان ایجاد نکرده‌ اند و قیمت بیشتر انواع تیرآهن کیلویی نیز دستخوش تغییرات خاصی نشده است.

 در بازار محصولات قوطی و پروفیل نیز فعلا همه‌چیز آرام به نظر می‌ رسد و اغلب فروشندگان نرخ‌ های محصولات پرطرفدار با ضخامت ۲ خود را روی ارقام نجومی ۲۳ هزار و ۵۰۰ تا ۲۴ هزار تومان ثابت نگه داشته‌ اند و البته این انتظار وجود دارد که پس از عرضه‌ های سنگین روزهای اخیر برخی تولیدکنندگان این حوزه با قیمت‌ های ۱۶ هزار تا ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومانی در حاشیه بازار، رفته رفته قیمت محصولات حوزه قوطی و پروفیل تا حدودی رو به کاهش بگذارد.