امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

حاکم شدن آرامشی نسبی بر بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ۰
آرامش نسبی بر بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، به نظر می ‌رسد ارزپاشی‌ های بانک مرکزی فعلا جواب داده و نرخ دلار در بازار آزاد کمی آرام گرفته، در بازار آزاد آهن نیز کوره گرانی فعلا خاموش شده و آرامشی نسبی حکم‌ فرماست؛ به نحوی که اغلب قیمت‌ ها روی قله تاریخی خود فعلا نه میلی به پایین آمدن دارند و نه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، به نظر می ‌رسد ارزپاشی‌ های بانک مرکزی فعلا جواب داده و نرخ دلار در بازار آزاد کمی آرام گرفته، در بازار آزاد آهن نیز کوره گرانی فعلا خاموش شده و آرامشی نسبی حکم‌ فرماست؛ به نحوی که اغلب قیمت‌ ها روی قله تاریخی خود فعلا نه میلی به پایین آمدن دارند و نه میلی به بالا رفتن از خود نشان می ‌دهند.

امروز همچنین شاهد عرضه نسبتا مناسب مقاطع فولادی در بورس کالا بودیم که البته طبق صحبت‌ های بیشتر کارشناسان بازار آهن این حجم عرضه ‌ها همچنان حدود نصف تعهد نوردکاران برای عرضه محصولاتشان در بورس است. با این حال، در روز جاری همان ‌طور که پیش ‌بینی کرده بودیم، معاملات مقاطع فولادی در بورس کالا در سایه ثبات نسبی نرخ ارز آرام پیش رفت و میانگین ساده قیمت‌ های پیشنهادی میلگرد حدود ۵ درصد از متوسط نرخ ‌های پایه و نزدیک ۵ درصد نیز از میانگین موزون قیمت ‌های هفته پیش بیشتر بود. اما نرخ نهایی قیمت‌ های پیشنهادی برای میلگرد به ۱۱ هزار و ۴۴۰ تومان (بدون احتساب مالیات) رسید که این قیمت تنها حدود ۱۰ درصد بالاتر از نرخ نهایی میانگین موزون شمش بلوم در معاملات دیروز بورس کالاست.

همچنین  در میان قیمت‌ های اعلام ‌شده از سوی نوردکاران فولادی در روز گذشته، شاهد ثبات نسبی نرخ بیشتر انواع میلگرد آجدار هستیم و البته در این میان، تعداد معدودی از مبادی فروش میلگرد هم نرخ‌ هایشان را بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان پایین آورده ‌اند. همچنین بیشتر فروشندگان محصولات حوزه نبشی و ناودانی نیز تغییرات چندانی در قیمت ‌هایشان ایجاد نکرده‌ اند و قیمت بیشتر انواع تیرآهن کیلویی نیز دستخوش تغییرات خاصی نشده است.

 در بازار محصولات قوطی و پروفیل نیز فعلا همه‌چیز آرام به نظر می‌ رسد و اغلب فروشندگان نرخ‌ های محصولات پرطرفدار با ضخامت ۲ خود را روی ارقام نجومی ۲۳ هزار و ۵۰۰ تا ۲۴ هزار تومان ثابت نگه داشته‌ اند و البته این انتظار وجود دارد که پس از عرضه‌ های سنگین روزهای اخیر برخی تولیدکنندگان این حوزه با قیمت‌ های ۱۶ هزار تا ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومانی در حاشیه بازار، رفته رفته قیمت محصولات حوزه قوطی و پروفیل تا حدودی رو به کاهش بگذارد.