امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

تحلیل روند قیمت آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/03/05 0
تحلیل روند قیمت آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، روز گذشته با وجود اینکه شاهد نزولی بودن نرخ ارز بودیم و در ساعاتی از روز با ۲۰۰ تومان کاهش، نرخ ارز به رقم ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده بود، این در صورتی است که در بازار مقاطع فولادی با افزایش محدود قیمت‌ها مواجه شدیم. بررسی قیمت‌های جهانی نیز حاکی از آن است که نزولی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، روز گذشته با وجود اینکه شاهد نزولی بودن نرخ ارز بودیم و در ساعاتی از روز با ۲۰۰ تومان کاهش، نرخ ارز به رقم ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده بود، این در صورتی است که در بازار مقاطع فولادی با افزایش محدود قیمت‌ها مواجه شدیم.

بررسی قیمت‌های جهانی نیز حاکی از آن است که نزولی بودن قیمت‌ها از حوزه سنگ آهن به سایر حوزه ها نیز رسیده است و آمارهای منتشر شده از سوی متال بولتن نشان دهنده کاهش ۱۴ دلاری بیلت CIS دریای سیاه و رسیدن آن به رقم ۶۹۹ دلار بر اساس هر تن می باشد. از سوی دیگر تقاضا در بازار نیز همچنان دیده نمی شود اما موضوعی که زمینه افزایش قیمت مقاطع را فراهم کرده است، افزایش سه درصدی نرخ شمش در بورس کالا می باشد.

طبق آمارهای منتشر شده، فاصله بین قیمت شمش و قیمت صادراتی به چیزی حدود ۱۰ درصد رسیده است، اما در این میان تولیدکنندگان بدون در نظر گرفتن شرایط بازار بازار و همچنین روند کاهشی قیمت های جهانی و به این دلیل که به واسطه رعایت کف عرضه مجوز صادرات دریافت می کنند، به اعلام نرخ پایه شمش در نزدیکی سقف دامنه اقدام می کنند. بر همین اساس و با توجه به مطالب ذکر شده، در بازار آهن شاهد افزایش قیمت ها و حتی اعلامی دوم یا سوم قیمت از سوی مبادی فروش و اقدام به افزایش قیمت در حوزه های مختلف بودیم.

قیمت میلگرد روز گذشته از سوی تولیدکنندگان این محصول با ۵۰ الی ۳۵۰ تومان کاهش اعلام شد و تعداد اندکی نیز بدون تغییر قیمت های خود را اعلام کردند. برخلاف هفته های اخیر که میلگرد راد همدان پیشتاز قیمت میلگرد بود، اما این روزها شرکت فولاد گلستان قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ خود را با نرخ ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده است. 

در بازار نبشی و ناودانی، برخی از تولیدکنندگان این بخش به اعلام قیمت دوم و سوم اقدام کردند و به این واسطه قیمت نبشی حدود ۱۰۰ الی ۳۵۰ تومان افزایش یافت.لازم به ذکر است که قیمت سپری و قیمت ناودانی نیز روز گذشته روندی صعودی را تجربه کردند. سپری چیزی حدود ۴۰۰ تومان و ناودانی نیز حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومان افزایش قیمت داشتند.