امروز : چهارشنبه 12 آذر 1399

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

90 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه:  

اعلام شد

قیمت میلگرد ارگ تبریز:  

اعلام شد

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

120 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100 تا 200 تومان

افزایش

همت تولیدکنندگان صنایع فولادی و خودکفایی در صنعت لوله و پروفیل

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/19 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، صنعت لوله و پروفیل کشور هم اکنون رونق پیدا کرده است. با همت تولیدکنندگان و حمایت دولت توانستیم در این صنعت خودکفا شویم. در حال حاضر قادریم نیاز لوله و پروفیل داخل را تامین کنیم. با توجه به تحولاتی که در سطح بین‌اللملی رخ داده، نیاز است که تکنولوژی‌های خود را به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، صنعت لوله و پروفیل کشور هم اکنون رونق پیدا کرده است. با همت تولیدکنندگان و حمایت دولت توانستیم در این صنعت خودکفا شویم. در حال حاضر قادریم نیاز لوله و پروفیل داخل را تامین کنیم. با توجه به تحولاتی که در سطح بین‌اللملی رخ داده، نیاز است که تکنولوژی‌های خود را به روز کنیم. با به روز کردن تجهیزات می توانیم با نمونه محصولات خارجی وارد رقابت شویم. تحلیل‌گران بر این باورند که صنعت لوله و پروفیل یکی از صنایع ضروری کشور است. این صنعت می‌تواند بر صنایع دیگر تاثیرگذار باشد. با این وجود در داخل کشور هم اکنون با چالش‌هایی در این صنعت روبه‌رو هستیم. امید است در آینده نه چندان دور مشکلات مرتفع شود. در حال حاضر حدود 160 کارخانه وجود دارند که قادر به تولید انواع لوله هستند.

کاربرد لوله در صنایع

در صنایع مختلفی مثل انتقال آب، نفت و گاز، ساخت و ساز و غیره کاربرد لوله مشهود است. در این صنعت نزدیک به 18 میلیون تن ظرفیت برای تولید وجود دارد. این مقدار معمولا بین 5 تا 6 میلیون تن متغیر است. هم اکنون در صنعت تولید لوله و پروفیل سرمایه‌های بسیاری وجود دارد. بالاتر از 40 هزار نیرو در این صنعت مشغول به کارهستند. در حال حاضر می‌توان گفت که حدود 20 تا 30 درصد از کل ظرفیت فعال هستند. بقیه ظرفیت در واقع خالی هستند. همانطور که پیش از این اشاره کردیم، لوله کاربردهای مختلفی در صنایع دارد. لوله هم برای صادرات و هم پیشرفت صنایع کشور مورد اهمیت است. در واقع صنایع مختلفی به لوله وابسته هستند. این صنعت می‌تواند ظرفیت بسیاری برای ایجاد اشتغال داشته‌باشد.

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، هم اکنون در تولید لوله به ویژه لوله‌های قطور به خودکفایی رسیده‌ایم. محصول داخلی به اندازه‌ای از کیفیت برخوردار است که نمی‌توان آن را با نمونه‌های خارجی قابل رقابت دانست. لوله توانسته جایگزین روش‌های قدیمی استفاده از تیرآهن و میلگرد در اسکلت ساختمان شود. علاوه بر کاربردهایی که برای لوله ذکر کردیم. این محصول در ساخت لوله‌های گاز، آب، نرده و غیره نیز استفاده می‌شود. لوله را می‌توان برای اگزوز، شاسی و غیره در اتومبیل‌ها نیز استفاده نمود.

نظرات

  • امیر علی

    با خود کفایی کشور در محصولات فولادی، قیمت ها معقولانه تر می شوند.