امروز : شنبه 5 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

همت تولیدکنندگان صنایع فولادی و خودکفایی در صنعت لوله و پروفیل

1398/08/19 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، صنعت لوله و پروفیل کشور هم اکنون رونق پیدا کرده است. با همت تولیدکنندگان و حمایت دولت توانستیم در این صنعت خودکفا شویم. در حال حاضر قادریم نیاز لوله و پروفیل داخل را تامین کنیم. با توجه به تحولاتی که در سطح بین‌اللملی رخ داده، نیاز است که تکنولوژی‌های خود را به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، صنعت لوله و پروفیل کشور هم اکنون رونق پیدا کرده است. با همت تولیدکنندگان و حمایت دولت توانستیم در این صنعت خودکفا شویم. در حال حاضر قادریم نیاز لوله و پروفیل داخل را تامین کنیم. با توجه به تحولاتی که در سطح بین‌اللملی رخ داده، نیاز است که تکنولوژی‌های خود را به روز کنیم. با به روز کردن تجهیزات می توانیم با نمونه محصولات خارجی وارد رقابت شویم. تحلیل‌گران بر این باورند که صنعت لوله و پروفیل یکی از صنایع ضروری کشور است. این صنعت می‌تواند بر صنایع دیگر تاثیرگذار باشد. با این وجود در داخل کشور هم اکنون با چالش‌هایی در این صنعت روبه‌رو هستیم. امید است در آینده نه چندان دور مشکلات مرتفع شود. در حال حاضر حدود 160 کارخانه وجود دارند که قادر به تولید انواع لوله هستند.

کاربرد لوله در صنایع

در صنایع مختلفی مثل انتقال آب، نفت و گاز، ساخت و ساز و غیره کاربرد لوله مشهود است. در این صنعت نزدیک به 18 میلیون تن ظرفیت برای تولید وجود دارد. این مقدار معمولا بین 5 تا 6 میلیون تن متغیر است. هم اکنون در صنعت تولید لوله و پروفیل سرمایه‌های بسیاری وجود دارد. بالاتر از 40 هزار نیرو در این صنعت مشغول به کارهستند. در حال حاضر می‌توان گفت که حدود 20 تا 30 درصد از کل ظرفیت فعال هستند. بقیه ظرفیت در واقع خالی هستند. همانطور که پیش از این اشاره کردیم، لوله کاربردهای مختلفی در صنایع دارد. لوله هم برای صادرات و هم پیشرفت صنایع کشور مورد اهمیت است. در واقع صنایع مختلفی به لوله وابسته هستند. این صنعت می‌تواند ظرفیت بسیاری برای ایجاد اشتغال داشته‌باشد.

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، هم اکنون در تولید لوله به ویژه لوله‌های قطور به خودکفایی رسیده‌ایم. محصول داخلی به اندازه‌ای از کیفیت برخوردار است که نمی‌توان آن را با نمونه‌های خارجی قابل رقابت دانست. لوله توانسته جایگزین روش‌های قدیمی استفاده از تیرآهن و میلگرد در اسکلت ساختمان شود. علاوه بر کاربردهایی که برای لوله ذکر کردیم. این محصول در ساخت لوله‌های گاز، آب، نرده و غیره نیز استفاده می‌شود. لوله را می‌توان برای اگزوز، شاسی و غیره در اتومبیل‌ها نیز استفاده نمود.

نظرات

  • امیر علی

    با خود کفایی کشور در محصولات فولادی، قیمت ها معقولانه تر می شوند.