امروز : دوشنبه 18 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

40 تومان

کاهش

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

170 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد قزوین:  

ثابت

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

250 تومان

کاهش

همت تولیدکنندگان صنایع فولادی و خودکفایی در صنعت لوله و پروفیل

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/19 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، صنعت لوله و پروفیل کشور هم اکنون رونق پیدا کرده است. با همت تولیدکنندگان و حمایت دولت توانستیم در این صنعت خودکفا شویم. در حال حاضر قادریم نیاز لوله و پروفیل داخل را تامین کنیم. با توجه به تحولاتی که در سطح بین‌اللملی رخ داده، نیاز است که تکنولوژی‌های خود را به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، صنعت لوله و پروفیل کشور هم اکنون رونق پیدا کرده است. با همت تولیدکنندگان و حمایت دولت توانستیم در این صنعت خودکفا شویم. در حال حاضر قادریم نیاز لوله و پروفیل داخل را تامین کنیم. با توجه به تحولاتی که در سطح بین‌اللملی رخ داده، نیاز است که تکنولوژی‌های خود را به روز کنیم. با به روز کردن تجهیزات می توانیم با نمونه محصولات خارجی وارد رقابت شویم. تحلیل‌گران بر این باورند که صنعت لوله و پروفیل یکی از صنایع ضروری کشور است. این صنعت می‌تواند بر صنایع دیگر تاثیرگذار باشد. با این وجود در داخل کشور هم اکنون با چالش‌هایی در این صنعت روبه‌رو هستیم. امید است در آینده نه چندان دور مشکلات مرتفع شود. در حال حاضر حدود 160 کارخانه وجود دارند که قادر به تولید انواع لوله هستند.

کاربرد لوله در صنایع

در صنایع مختلفی مثل انتقال آب، نفت و گاز، ساخت و ساز و غیره کاربرد لوله مشهود است. در این صنعت نزدیک به 18 میلیون تن ظرفیت برای تولید وجود دارد. این مقدار معمولا بین 5 تا 6 میلیون تن متغیر است. هم اکنون در صنعت تولید لوله و پروفیل سرمایه‌های بسیاری وجود دارد. بالاتر از 40 هزار نیرو در این صنعت مشغول به کارهستند. در حال حاضر می‌توان گفت که حدود 20 تا 30 درصد از کل ظرفیت فعال هستند. بقیه ظرفیت در واقع خالی هستند. همانطور که پیش از این اشاره کردیم، لوله کاربردهای مختلفی در صنایع دارد. لوله هم برای صادرات و هم پیشرفت صنایع کشور مورد اهمیت است. در واقع صنایع مختلفی به لوله وابسته هستند. این صنعت می‌تواند ظرفیت بسیاری برای ایجاد اشتغال داشته‌باشد.

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، هم اکنون در تولید لوله به ویژه لوله‌های قطور به خودکفایی رسیده‌ایم. محصول داخلی به اندازه‌ای از کیفیت برخوردار است که نمی‌توان آن را با نمونه‌های خارجی قابل رقابت دانست. لوله توانسته جایگزین روش‌های قدیمی استفاده از تیرآهن و میلگرد در اسکلت ساختمان شود. علاوه بر کاربردهایی که برای لوله ذکر کردیم. این محصول در ساخت لوله‌های گاز، آب، نرده و غیره نیز استفاده می‌شود. لوله را می‌توان برای اگزوز، شاسی و غیره در اتومبیل‌ها نیز استفاده نمود.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.