امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

آینده امیدوارکننده بازار فولاد

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/11/15 0
آینده امیدوارکننده بازار فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به اینکه تولیدات فلزات و صنایع معدنی در سال ۲۰۲۰ با مشکلات و نوسانات زیادی روبه رو بود، به همین سبب جو حاکم بر بازار فولاد و صنایع وابسته آن، شرایط قیمت گذاری را با چالش نوسانات و نبود اعتماد مواجه کرد. یکی از موسسه های تحقیقاتی بر اساس پیش بینی های…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به اینکه تولیدات فلزات و صنایع معدنی در سال ۲۰۲۰ با مشکلات و نوسانات زیادی روبه رو بود، به همین سبب جو حاکم بر بازار فولاد و صنایع وابسته آن، شرایط قیمت گذاری را با چالش نوسانات و نبود اعتماد مواجه کرد. یکی از موسسه های تحقیقاتی بر اساس پیش بینی های خود، دورنمای قیمت ها در بازار فلزات در سال ۲۰۲۱ را مطلوب دانست و همچنین می توان انتظار داشت که این روند سیر صعودی داشته باشد. این موسسه در این بین از آینده بهبود یافته اقتصاد در سال جاری خبر می دهد. با توجه به اینکه این نظرات بر اساس شواهد میدانی و تحلیل‌های تکنیکی و دانش محور بازار سرمایه و اقتصاد می باشد، می توان امیدوار بود که شرایط در سال جاری تا حدودی بهبود یابد.

تغییر و تحولات بازار چین که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان محسوب می شود، همیشه بر اوضاع و شرایط این صنعت مهم در دنیا بسیار تاثیرگذار بوده است. با افزایش تولید فولاد در چین به میزان یک میلیارد و ۵۰ میلیون تن، چشم انداز امیدوار کننده ای نسبت به بهبود وضعیت فولاد و صنایع معدنی سنگ آهن و مشتقات آن دارد.  

تقاضای سنگ آهن به واسطه بازسازی اقتصادی چین طی سال ۲۰۲۰، افزایش یافت و به بالاترین نرخ خود در ۹ سال گذشته رسید، اما همین رشد روز افزون تولید فولاد در چین می تواند مشکلاتی نیز ایجاد کند که در سال های آتی اثراتی که از آن انتظار می رود، نمایان خواهد شد. به علت سرمایه گذاری عظیم در پروژه های نیازمند مصرف فولاد، با کمک سیاست های محرک، چین همچنان جذاب ترین بازار مصرف فولاد محسوب می شود اما مشکل بزرگی که چین در این زمینه دارد، کاهش موجودی سنگ آهن است.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.