امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

اخبار آهن آلات

عدم توان نرخ ارز در کاهش قیمت آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰
عدم توان نرخ ارز در کاهش قیمت آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با وجود تداوم روند نزولی نرخ ارز و ورود به کانال ۲۴ هزار تومان، مقاطع فولادی روز گذشته به واسطه افزایش قیمت شمش در بازار با افزایش قیمت مواجه شدند و کاهشی بودن نرخ ارز نیز چندان قوی نبود که بتواند از افزایش قیمت مقاطع جلوگیری کند. به واسطه افزایش ۳ درصدی قیمت پایه عرضه شمش از هفته…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با وجود تداوم روند نزولی نرخ ارز و ورود به کانال ۲۴ هزار تومان، مقاطع فولادی روز گذشته به واسطه افزایش قیمت شمش در بازار با افزایش قیمت مواجه شدند و کاهشی بودن نرخ ارز نیز چندان قوی نبود که بتواند از افزایش قیمت مقاطع جلوگیری کند. به واسطه افزایش ۳ درصدی قیمت پایه عرضه شمش از هفته گذشته، نرخ شمش القایی هم رو به افزایش است. بدین صورت که نرخ شمش القایی حتی به ۱۱ هزار و ۴۱۵ تومان رسیده و موجب شده سود نوردکاران کاهش یابد؛ همین مسئله موجب شده است که با وجود عدم تقاضا و یا وجود تقاضای بسیار اندک و نبود مشتری، افزایش قیمت مقاطع در بازار تداوم یابد. موضوع دیگر بر اساس اعلام انجمن نوردکاران این است که شمش تولیدی فولادسازان با قیمت های جهانی، ۹۵ دلار اختلاف دارد و فولادسازان از هفته گذشته با واسطه قراردادن بورس کالا سعی در کاهش این اختلاف دارند و به این واسطه این احتمال وجود دارد که بازار متوجه افزایش قیمت پایه در هفته های آینده شده باشد.

در هر صورت روز گذشته در بازار آهن، قیمت میلگرد که از سوی نوردکاران اعلام شد، افزایش حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی داشت؛ البته در این میان برخی از قیمت ها بدون تغییراعلام شدند و برخی از تولیدکنندگان نیز قیمت های خود را اعلام نکردند. میلگرد رادهمدان همچنان دارای بالاترین نرخ در میان  میلگردهای سایز ۱۴ با قیمت ۱۴ هزار و ۱۴۵ تومان می باشد.