مجتمع فولاد شاهرود در سال 85 در جاده شاهرود دامغان تاسیس شد. در سال 87 به بهره برداری رسید. این کارخانه با ظرفیت سالانه 200 هزار تن در سال مشغول به فعالیت می باشد. در فاز اول فرآیند ذوب و ریخته گری انجام می شود. این کارخانه با اشتغال 200 نفر موقعیت متمایزی را در منطقه خود به دست آورده است. این کارخانه علاوه بر تولیدات داخلی، صادرات به کشورهای افغانستان و تاجیکستان هم برعهده دارد.

فولاد شاهرود - آهن ملل اصفهان

محصولات فولاد شاهرود

محصولات این کارخانه انواع میلگرد آجدار و ساده می باشد. میلگردهای آجدار در دو نوع گرید A2 و A3 و در سایزهای ۱۰ تا ۳۲ میلیمتر و در طول 12 متری محاسبه می شود.

میلگرد آجدار این کارخانه با گرید A2 و با صفت مشخصه آج ۳۴۰ دارای آج مارپیچی بوده و از لحاظ نمره سختی از نوع میلگردهای نسبتا ترد است. این میلگرد دارای تنش جاری ۳۰۰۰ و تنش گسیختگی ۵۰۰۰ نیوتن بر متر مربع بوده و به دلیل ترد بودن آن برای جوشکاری مناسب نمی باشد. این میلگرد برای عملیات ساختمانی و خصوصا خاموت زنی مناسب می باشد.

از سویی دیگر میلگرد آجدار شاهرود با گرید A3 و با صفت مشخصه آج ۴۰۰ به شکل جناقی هفت و هشت بوده و در رده میلگردهای سخت و ترد و شکننده می باشد. تنش جاری این نوع میلگرد ۴۰۰۰ و تنش گسیختگی آن ۶۰۰۰ نیوتن بر متر مربع است. به دلیل شکنندگی زیاد، این نوع میلگرد برای عملیات جوشکاری استفاده نمی شود و مناسب عملیات صنعتی و ساختمانی است.
برای سفارش میلگرد می توانید به لینک روبرو مراجعه نمایید:   قیمت میلگرد فولاد شاهرود

در هنگام پروژه های ساخت و ساز بایستی توجه شود که کدام نوع از میلگرد برای سازه مورد نظر مناسب می باشد؛ زیرا در صورت استفاده از میلگرد A3 به جای میلگرد A2 در اصطلاح سازه پر فولاد خواهد شد و از این لحاظ دارای مقاومت تسلیم بیشتری خواهد گردید. از سوی دیگر به جای میلگرد A3 از میلگرد A2 استفاده گردد سازه مقاومت لازم را نخواهد داشت. میلگرد فولاد شاهرود مطابق با استاندارد ملی تهیه و به بازار مصرفی عرضه می گردد.

یکی از راه های شناسایی این دو نوع میلگرد آجدار از طریق شکل آج است. در میلگردهای A3 آج ها به صورت ضربدری هستند اما در A2 به صورت منفرد هستند. در میلگرد های A2 آج ها بصورت موازی هستند ولی در میلگرد های A3 آج ها بصورت هفت و هشت هستند.

گالری تصاویر مجتمع فولاد شاهرود

  • بازرگانی آهن ملل اصفهان
  • کانال تلگرام آهن ملل اصفهان , قیمت لحظه ای آهن و میلگرد , نوسانات بازار آهن , تحلیل و پیش بینی بازار آهن