امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

دو راهی بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/20 0
دو راهی در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شرایط این روزهای اغلب بازارها از جمله بازار آهن به گونه ای است که در انتظار نتایج مذاکرات وین و از دیگر سو رسیدن نرخ دلار به ۱۵ و ۱۶ هزارتومان می باشند. بلاتکلیفی های ناشی از عوامل سیاسی موجب شده است تقاضای جدی در بازار بیش از پیش کاهش یابد. این مسئله در بازار…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، شرایط این روزهای اغلب بازارها از جمله بازار آهن به گونه ای است که در انتظار نتایج مذاکرات وین و از دیگر سو رسیدن نرخ دلار به ۱۵ و ۱۶ هزارتومان می باشند. بلاتکلیفی های ناشی از عوامل سیاسی موجب شده است تقاضای جدی در بازار بیش از پیش کاهش یابد. این مسئله در بازار آهن  به علت کاهش فعالیت های عمرانی در ماه های پایانی دولت فعلی جدی تر از قبل دیده می شود.

با بررسی نوسانات بازار ارز مشاهده می کنیم که نرخ دلار همچنان در کانال ۲۱ هزارتومان در نوسان است و سیگنالی از ورود نرخ دلار به کانال ۲۰ هزارتومان مشاهده نمی شود. محقق شدن این مسئله وابسته به اعلام خبرهای قوی از نتایج مذاکرات می باشد؛ البته لازم به ذکر است که نوسانات موجود کوتاه مدت بوده و در مدت زمان بیشتر، نرخ دلار به همین محدوده بازگشت خواهد داشت.

با تمام این تفاسیر، در تحلیل و بررسی روند قیمت های روز گذشته بازار آهن مشاهده کردیم که قیمت میلگرد با توجه به اعلامی های تولیدکنندگان این حوزه با ثبات نسبی همراه بود؛ در این میان اما برخی نیز افزایش ۳۰ الی ۵۰ تومانی را در قیمت های خود اعمال کردند همچنین تعداد اندکی هم قیمت های خود را با کاهش ۱۰۰ تومانی اعلام کردند. 

با وجود ثبات نسبی این روزهای بازار به علت عوامل متعدد، شاهد تلاطمات قیمتی در حوزه نبشی و ناودانی بودیم، به این صورت که قیمت نبشی از سوی تعدادی از تولیدکنندگان این حوزه با افزایش ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی اعلام شد؛ البته برخی نیز قیمت های خود را ۱۵۰ الی ۲۵۰ تومان کاهش دادند و تعداد اندکی نیز بدون تغییر قیمت محصولات خود را روانه بازار کردند.