امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

تناقض در بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/21 0
تناقض در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، پیش‌بینی‌ها در رابطه با روند قیمتی بازار آهن حاکی از این بود که در صورت دریافت سیگنال کاهش قیمت پایه شمش از سوی بورس کالا، بازار کمی روند کاهشی را تجربه کند، اما روز گذشته صعودی شدن نرخ دلار و بازگشت به کانال 22 هزار تومان موجب شد تا جو رکودی بر بازار آهن حکم فرما شود.…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، پیش‌بینی‌ها در رابطه با روند قیمتی بازار آهن حاکی از این بود که در صورت دریافت سیگنال کاهش قیمت پایه شمش از سوی بورس کالا، بازار کمی روند کاهشی را تجربه کند، اما روز گذشته صعودی شدن نرخ دلار و بازگشت به کانال 22 هزار تومان موجب شد تا جو رکودی بر بازار آهن حکم فرما شود.

قیمت پایه شمش برای معاملات بورس کالا با کاهش 200 تومانی اعلام شده است. درحالی که نشریه متال بولتن روز گذشته 620 دلار و ثابت اعلام شد. در این میان و با توجه به جو رکودی بازار، عوامل تاثیر گذار بر روند بازار نیز به تحریک قیمت ها در این حوزه اقدام نکردند.

پیش بینی ها حاکی از این است که در روزهای آتی شرایط موجود در بازار تداوم یابد و همچنان شاهد رکود و ثبات نسبی بر قیمت ها باشیم، حتی در صورت بازگشت مجدد نرخ دلار به کانال 21 هزار تومان ممکن است قیمت ها در بازار آهن روندی نزولی داشته باشند.

در هر صورت با توجه به موارد ذکر شده اعلامی های روز گذشته تولیدکنندگان انواع آهن آلات نشان دهنده این بود که در حوزه میلگرد اغلب قیمت های این محصول بدون تغییر اعلام شد. برخی محصولات خود در این حوزه را با افزایش 70 الی 100 تومانی روانه بازار کردند و برخی دیگر نیز 50 تومان کاهش را بر قیمت های خود اعمال کردند. بیشترین قیمت میلگرد آجدار سایز 14 با قیمت 14 هزار و 945 تومان و کمترین آن با نرخ 13 هزار و 500 تومان اعلام شد.

با وجود ثبات نسبی در قیمت میلگرد، سردرگمی در قیمت ها در حوزه نبشی ادامه داشت؛ به این صورت که تولیدکننگان نبشی قیمت های اعلامی خود را اغلب با ثبات اعلام کردند و برخی نیز به افزایش 100 تومانی محصولات خود اقدام کردند.