امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

گزارش بازار آهن و فولاد, هفته ۳۸ سال ۱۳۹۹

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/09/15 ۰
گزارش هفتگی بازار آهن و فولاد

خبر خوب هفته گذشته، جهش قیمت خیره‌ کننده فولاد صادراتی ایران بود که یک فرصت طلایی را در اختیار فولادسازان ایرانی قرار داده است. در میانه بحران کرونا در سال جاری، کف قیمت فوبِ شمش فولادی صادراتی ایران در هفته اول فروردین زده شد که ۳۲۵ دلار به ازای هر تن بود و کف قیمت اسلب صادراتی در سال جاری نیز ۳۲۰ دلار به ازای هر تن بود که اواسط اردیبهشت ماه، شاهد آن بودیم.

📊 خبر خوب هفته | بهترین نماد فولادی هفته | پردرآمدترین شرکت فولادی هفته | معاملات فولاد در بورس کالا

خبر خوب هفته گذشته: خبر خوب هفته گذشته، جهش قیمت خیره‌ کننده فولاد صادراتی ایران بود که یک فرصت طلایی را در اختیار فولادسازان ایرانی قرار داده است. در میانه بحران کرونا در سال جاری، کف قیمت فوبِ شمش فولادی صادراتی ایران در هفته اول فروردین زده شد که ۳۲۵ دلار به ازای هر تن بود و کف قیمت اسلب صادراتی در سال جاری نیز ۳۲۰ دلار به ازای هر تن بود که اواسط اردیبهشت ماه، شاهد آن بودیم. در هفته گذشته شمش صادراتی ایران ۱۵۵ دلار بالاتر از قیمت کف آن در سال جاری و اسلب صادراتی ایران ۶۲ دلار بالاتر از کف قیمتی آن در سال جاری معامله شد که هر دو یک رکورد استثنایی محسوب می‌شود…

معاملات فولاد در بورس کالا در هفته گذشته: در ۵ هفته اخیر، ۸۳۰ هزار و ۳۸۵ تن شمش فولادی در بورس کالا عرضه شده اما تنها ۱۷۲ هزار و ۵۸۱ تن شمش در نهایت معامله شده است. در واقع، در بازار داخلی با تقاضای بسیار ضعیف روبرو هستیم و حالا که نرخ‌های صادراتی افزایش یافته و دغدغه‌های تنظیم بازاری نیز رفع شده، از فرصت صادرات باید نهایت استفاده صورت گیرد…

بهترین نماد فولادی هفته گذشته: بهترین نماد فولادی بازار سهام در هفته گذشته را باید باید ذوب دانست. در بین نمادهای فولاد، سهام ذوب آهن اصفهان در هفته گذشته بالاترین رشد قیمت را تجربه کرد. رشد قیمت نماد ذوب در هفته گذشته ۲۴.۵ درصد بود و این نماد حتی در روزهایی که فشار فروش بالا، قدرت خود را به نمایش گذاشت.

پردرآمدترین شرکت فولادی هفته گذشته: فولاد مبارکه در هفته گذشته پردرآمدترین شرکت فولادی بود. فولاد مبارکه در هفته گذشته از محل فروش انواع محصولات خود در بورس کالا، درآمد ۱۰۳۶ میلیارد تومانی به‌دست آورد.