امروز : یکشنبه 22 فروردین 1400

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان

افزایش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

100 تا 300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد قزوین:  

100 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

80 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

چالش‌های داخلی و خارجی پیش روی واحدهای تولیدکننده محصولات فولادی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/22 0
چالش‌‌های داخلی و خارجی پیش روی واحدهای تولیدکننده داخلی و خارجی - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای چالش واحدهای تولیدکننده محصولات فولادی، کشور ما در بین 10 کشور اصلی تولیدکننده فولاد دنیا می‌باشد. علاوه بر این، تولیدات فولادی کشور ما به دلیل سطح بالایی از کیفیت، حرف زیادی برای گفتن در بین کشورهای تولیدکننده فولاد دارد. با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توانیم علاوه بر تامین نیاز داخلی، نیاز…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای چالش واحدهای تولیدکننده محصولات فولادی، کشور ما در بین 10 کشور اصلی تولیدکننده فولاد دنیا می‌باشد. علاوه بر این، تولیدات فولادی کشور ما به دلیل سطح بالایی از کیفیت، حرف زیادی برای گفتن در بین کشورهای تولیدکننده فولاد دارد. با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توانیم علاوه بر تامین نیاز داخلی، نیاز آهن و فولاد بازارهای هدف را نیز تامین کنیم.

طبق عقیده برخی از کارشناسان، کشور ما از نخبگان خلاق و با استعدادی در حوزه تولید و تجارت برخوردار است که می‌توانند با بهره‌گیری از منابع خدادی کشورمان موانع پیش رو و تحریم‌ها را پشت سر گذاشته و بازار‌های هدف را توسعه و حفظ کنند.

همه از این موضوع که صادرات به دلیل ارزآوری برای هر کشوری به ویژه در شرایط کنونی اهمیت دارد، آگاه هستند. به همین ترتیب، منافع ملی و بلندمدت ایجاب می‌کند که برای حفظ و توسعه این صنعت کوشیده و برنامه‌های خاصی داشته باشیم. در حال حاضر به دلیل تشدید تحریم‌ها، بسیاری از واحدهای بزرگ صنعتی با مشکلات بیشتری در امر صادرات روبه‌رو هستند.

تحریم‌ها از یک سو و خود تحریمی و سخت‌گیری مدیران داخلی از سوی دیگر مشکلات بیشتری را برای صادرکنندگان ایجاد کرده‌است. در کشور ما متاسفانه هیچ‌گاه از یک اصول منطقی در مواجه با فرصت‌ها و چالش‌ها پیروی نشده‌است.

با این وجود می‌توان گفت که از ابتدای سال جاری، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده توسط وزارت صمت فعالان با تجربه که می‌توانستند با تحریم‌ها مقابل کنند، به بن بست جدی برخورد کرده و مشتریان سنتی خود را در خارج از کشور از دست بدهند. بر اساس دستورالعمل‌های این وزارت، انحصار صادرات محصولات فولادی تنها به گروه خاص داده شده و باعث حذف بخش صادرات شرکت‌های بازرگانی فعال در این حوزه گردیده‌است.

اغلب این شرکت‌های بازرگانی با اکثر کارخانه‌های تولید فولاد در داخل کشور با هدف تامین سبد کالایی خود که منحصر به یک نوع کالا نیست، همکاری داشته و دارند و در راستای اهداف صادراتی خود از کارخانه‌های مذکور درخواست نمایندگی داشته است. از آنجایی که کارخانه‌‎های تولیدی در چارچوب مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران متعهد به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات خود به داخل کشور می‌باشند، به هیچ وجه تمایل به همکاری در راستای پیشنهاد مطرح شده از سوی شرکت‌های بازرگانی ندارند و تشکیل واحد‌های بازرگانی مستقل را به ارائه نمایندگی به شرکت‌های دیگر ترجیح داده‌اند.

نتیجه این موضوع باعث حذف شرکت‌های بازرگانی فولادی از چرخه صادرات و از دست دادن مشتریان خود پس از معرفی ایشان به کارخانه‌های تولیدی گردید.


برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.