امروز : شنبه 17 خرداد 1399

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان در کارخانه : اعلام شد

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان : 100 تومان کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه : 50 تا 100 تومان کاهش

قیمت میلگرد حسن رود : اعلام شد

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز : ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 50 تا 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : اعلام شد

قیمت میلگرد شاهین بناب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : ثابت

قیمت میلگرد امیرکبیر خزر : اعلام شد

قیمت میلگرد شاهرود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 110 تومان افزایش

چالش‌های داخلی و خارجی پیش روی واحدهای تولیدکننده محصولات فولادی

1398/12/22 0
چالش‌‌های داخلی و خارجی پیش روی واحدهای تولیدکننده داخلی و خارجی - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای چالش واحدهای تولیدکننده محصولات فولادی، کشور ما در بین 10 کشور اصلی تولیدکننده فولاد دنیا می‌باشد. علاوه بر این، تولیدات فولادی کشور ما به دلیل سطح بالایی از کیفیت، حرف زیادی برای گفتن در بین کشورهای تولیدکننده فولاد دارد. با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توانیم علاوه بر تامین نیاز داخلی، نیاز…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای چالش واحدهای تولیدکننده محصولات فولادی، کشور ما در بین 10 کشور اصلی تولیدکننده فولاد دنیا می‌باشد. علاوه بر این، تولیدات فولادی کشور ما به دلیل سطح بالایی از کیفیت، حرف زیادی برای گفتن در بین کشورهای تولیدکننده فولاد دارد. با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توانیم علاوه بر تامین نیاز داخلی، نیاز آهن و فولاد بازارهای هدف را نیز تامین کنیم.

طبق عقیده برخی از کارشناسان، کشور ما از نخبگان خلاق و با استعدادی در حوزه تولید و تجارت برخوردار است که می‌توانند با بهره‌گیری از منابع خدادی کشورمان موانع پیش رو و تحریم‌ها را پشت سر گذاشته و بازار‌های هدف را توسعه و حفظ کنند.

همه از این موضوع که صادرات به دلیل ارزآوری برای هر کشوری به ویژه در شرایط کنونی اهمیت دارد، آگاه هستند. به همین ترتیب، منافع ملی و بلندمدت ایجاب می‌کند که برای حفظ و توسعه این صنعت کوشیده و برنامه‌های خاصی داشته باشیم. در حال حاضر به دلیل تشدید تحریم‌ها، بسیاری از واحدهای بزرگ صنعتی با مشکلات بیشتری در امر صادرات روبه‌رو هستند.

تحریم‌ها از یک سو و خود تحریمی و سخت‌گیری مدیران داخلی از سوی دیگر مشکلات بیشتری را برای صادرکنندگان ایجاد کرده‌است. در کشور ما متاسفانه هیچ‌گاه از یک اصول منطقی در مواجه با فرصت‌ها و چالش‌ها پیروی نشده‌است.

با این وجود می‌توان گفت که از ابتدای سال جاری، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده توسط وزارت صمت فعالان با تجربه که می‌توانستند با تحریم‌ها مقابل کنند، به بن بست جدی برخورد کرده و مشتریان سنتی خود را در خارج از کشور از دست بدهند. بر اساس دستورالعمل‌های این وزارت، انحصار صادرات محصولات فولادی تنها به گروه خاص داده شده و باعث حذف بخش صادرات شرکت‌های بازرگانی فعال در این حوزه گردیده‌است.

اغلب این شرکت‌های بازرگانی با اکثر کارخانه‌های تولید فولاد در داخل کشور با هدف تامین سبد کالایی خود که منحصر به یک نوع کالا نیست، همکاری داشته و دارند و در راستای اهداف صادراتی خود از کارخانه‌های مذکور درخواست نمایندگی داشته است. از آنجایی که کارخانه‌‎های تولیدی در چارچوب مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران متعهد به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات خود به داخل کشور می‌باشند، به هیچ وجه تمایل به همکاری در راستای پیشنهاد مطرح شده از سوی شرکت‌های بازرگانی ندارند و تشکیل واحد‌های بازرگانی مستقل را به ارائه نمایندگی به شرکت‌های دیگر ترجیح داده‌اند.

نتیجه این موضوع باعث حذف شرکت‌های بازرگانی فولادی از چرخه صادرات و از دست دادن مشتریان خود پس از معرفی ایشان به کارخانه‌های تولیدی گردید.


برچسب‌ها: